۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند
معاونت پژوهشی دانشگاه آراد
دكتر ولايتي: بايد زمينه آموزش عالي در اقصي نقاط ايران را فراهم كنيم/ افتخار مي كنم در مراسم استقبال از افتخارآفرينان حضور يافتم
مراسم استقبال از دانشجويان افتخارآفرين دانشگاه آزاد اسلامي در مسابقات جهاني ربوكاپ 2017 ژاپن در ساعات پاياني روز جمعه 13 مردادماه با حضور دكتر علي‌اكبر ولايتي، رئيس هيات موسس و هيات امناي دانشگاه آزاد در فرودگاه بين‌المللي امام خميني برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي رئيس هيات موسس و هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي در اين مراسم كه در نوع خود بي سالقه بوده ضمن استقبال گرم از اعضاي تيم ربوكاپ، در سخناني با تبريك ميلاد مسعود حضرت امام رضا (ع) و پيروزي ارزشمند فرزندان ايران، گفت: «رتبه جمهوري اسلامي ايران در اين مسابقات سال گذشته 4 بود و امسال خوشبختانه در جايگاه دوم قرار گرفته‌ايم و نشان‌دهنده اين است كه ما در يك جا متوقف نشده‌ايم، بلكه هر سال بهتر از سال قبل ظاهر شده‌ايم و انشاءالله در سال‌هاي آينده هم رتبه بهتري در مسابقات ربوكاپ بين‌المللي به دست خواهيم آورد.»
دكتر ولايتي با اشاره به اين كه حضور در اين برنامه،استقبال از اين عزيزان و جوانان و دانشجويان عزيز موجب افتخار بنده و بسيار مسرت بخش است ادامه داد: «اين مسابقات در حقيقت يك جام جهاني با موضوع ربوكاپ است. پيروزي‌هايي كه به دست آمده است، حال اين پيروزي در حوزه رباتيك بوده است؛ در رشته‌هاي ديگر چه آنهايي كه سابقه طولاني دارند مانند علوم پايه، رياضيات و فيزيك و چه در حوزه علوم جديد مانند رباتيك؛ دنياي آينده در اختيار اين علوم جديد است.»
او افزود: «از ابتدايي كه بنده توفيق خدمت‌گذاري در دانشگاه آزاد اسلامي را به امر مقام معظم رهبري پيدا كردم، گفتم بايد بودجه پژوهش افزايش پيدا كند و اين رقم خوشبختانه از 600 به هزار ميليارد افزايش يافت كه بخشي از اين بودجه به جذب نخبگان اختصاص خواهد يافت.»
رئيس هيات موسس و امناي دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه گفت: «اگر ما بخواهيم فرار مغزها را نداشته باشيم بايد به اين امر اهتمام جدي نماييم و زمينه‌ها را براي فعاليت نخبگان آماده كنيم. ملت ايران جزو ميهن‌دوست ترين ملت‌هاي عالم است، شايد قديم‌ترين فرهنگ مربوط در جهان كه آثارش همچنان وجود دارد فرهنگ ايراني با 10 هزار سال سابقه است.»
دكتر ولايتي گفت: «با همه كتمان‌هايي كه غربي‌ها مي‌كنند، اما ما بزرگاني داشتيم كه پايه‌گذار علوم پايه بودند. ما مي‌بينيم كه جبر هم‌چنان تحت همين نامي كه براي اولين بار محمدبن موسي خوارزمي ناميد، در جهان هست يا مي‌بينيم هم‌چنان همان اسمي كه محمدبن زكرياي رازي براي الكل نهاد، همان نام عينا نام اين ماده ارزشمند در جهان است. بنابراين ايران اسلامي كه نقش اساسي در تمدن اسلامي و جهاني داشت دوباره جايگاه خود را به اين دليل كه محيط فراهم است، به دست آورده است.»
رئيس هيات موسس و امناي دانشگاه آزاد اسلامي تاكيد كرد :ما وظيفه داريم از كساني كه در حوزه علم به درجات بالا مي‌رسند و از خود ترقي و فرزانگي نشان مي‌دهند استقبال كنيم و اگر بتوانيم در رشته‌هاي ديگر هم در مسابقات جهاني شركت كنيم و همين طور مشوق‌ها بيشتر و بيشتر شود و موجب دلگرمي نخبگان ما شود، قطعا دريغ نخواهيم كرد.
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي ادامه داد: «اينكه در 10 مورد در حوزه بزرگسالان و 9 مورد در حوزه دانش‌آموزان مقام كسب‌ كرده‌ايم، مطمئنا رقم بالايي است. خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامي همچون دانشگاه‌هاي دولتي توانست درجات خوبي به دست آورد. ما بسيار اميدواريم كه دانشگاه آزاد نقش درجه اول را در سال‌هاي آتي در همه رشته‌ها داشته باشد. بنده اگر بضاعتي داشته باشم در خدمت ارتقاي علم و به ويژه آنچه كه مد نظر مقام معظم رهبري است كه ارتقاي علوم و عناوين دانش‌بنيان تنها راه نجات ما و اركان اقتصاد مقاومتي است به كار خواهم گرفت.»

 

 
 
دكتر ولايتي با ابراز اميدواري در موفقيت دكتر رهبر و نقش مهم وي در پيشبرد و پيشرفت دانشگاه آزاد اسلامي تاكيد كرد: «از نظر علم‌خواهي و علم‌جويي ملت ما در دنيا اگر نگوييم بي‌نظير است، كم نظير است. رقم دانشجويان ما نسبت به جمعيت آمار بالايي است، يعني 4.5 ميليون دانشجو در كشور داريم، 5 ميليون فارغ‌التحصيل فقط دانشگاه آزاد دارد و در حال حاضر 1.5 ميليون دانشجو؛ بنده دوباره تاكيد مي‌كنم كه هيچ واحدي از دانشگاه آزاد اسلامي نبايد تعطيل شود بلكه اگر مشكلي وجود دارد، بايد آن موارد برطرف شود. بايد زمينه آموزش عالي در اقصي نقاط ايران را فراهم كنيم.
وي در پايان از دكتر موسي‌خاني سرپرست معاونت پژوهش و فناوري، مربيان تيم‌هاي ربايتيك، استاندار قزوين، رئيس واحد تبريز و ايلخچي و ساير حاضران در مراسم تشكر كرد و همچنين از حضور خبرنگاران تقدير نمود و حضور آنها را نشان از اشتياق خبرنگاران براي پيشرفت كشور و ارتقاء سطح علمي و اهميت موفقيت جوانان دانست.
دكتر موسي خاني هم در سخناني حضور دكتر ولايتي در مراسم استقبال از افتخارآفرينان جوان كشورمان و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي و برگزاري چنين برنامه اي را در فرودگاه امام خميني (ع) به منطور استقبال و در چنين سطحي را كم نظير دانست و آن را نشانه اي از اهتمام دكتر ولايتي و مسئولان عالي دانشگاه به رشد و ارتقاء روز افزون دانشگاه دانست و اظهار اميدواري كرد شاهد فرهنگ سازي در ارج نهادن به توفيقات افتخارآفرينان در همه عرصه ها باشيم.
وي گزارش كوتاهي از برنامه و اقدامات مربوطه در اين زمينه ارائه كرد.
 
تاریخ:
1396/05/14
تعداد بازدید:
12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
مجموعه تصاویر
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal