۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور
قائم مقام رئیس دانشگاه در امور آموزش عالی و ساماندهی پژوهش های تحصیلات تکمیلی
اولين نشست هم‌انديشي و آشنايي با راهبردها، رويكردها، اولويت‌ها و سياست‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي
با حضور دكتر ولايتي و دكتر طهرانچي «نشست هم‌انديشي و آشنايي با راهبردها، رويكردها، اولويت‌ها و سياست‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي» آغاز به كار كرد
اولين نشست هم‌انديشي و آشنايي با راهبردها، رويكردها، اولويت‌ها و سياست‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي
 
ولين نشست هم‌انديشي و آشنايي با راهبردها، رويكردها، اولويت‌ها و سياست‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي صبح امروز آغاز به كار كرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، نشست سه‌روزه هم‌انديشي و آشنايي با راهبردها، رويكردها، اولويت‌ها و سياست‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي با حضور دكتر علي اكبر ولايتي رئيس هيأت موسس و هيأت امناي دانشگاه و دكتر محمدمهدي طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در سالن فرهيختگان آغاز به كار كرد.

دكتر محمدرضا مرداني سرپرست دفتر انتصابات دانشگاه آزاد اسلامي در ابتداي اين نشست با بيان اينكه آموزش عالي به عنوان موتور محركه و پيشران توسعه همه‌جانبه در تمام كشورها محسوب مي شود، گفت: دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي علاوه بر ايفاي نقش آموزشي، پژوهشي و فناوري، دو وظيفه تربيت مديران، متخصصان و كارشناسان آينده و همچنين تأثيرگذاري در مناسبات فرهنگي و اجتماعي را نيز برعهده دارند.

وي ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامي علاوه بر كاركردهاي فوق، داراي ويژگي هاي منحصربه‌فرد ديگري ازجمله مدارس سما، آموزشكده هاي تخصصي، مدارس عالي مهارتي و... نيز هست.

مهم‌ترين رسالت دانشگاه آزاد، تربيت انسان‌هاي والا و اثرگذار در كشور است

دكتر مرداني با تأكيد بر اينكه مهم‌ترين رسالت دانشگاه آزاد اسلامي، تربيت انسان‌هاي والا و اثرگذاري در حوزه فرهنگي و تربيتي كشور است، اظهار داشت: اين دانشگاه نهادي جوشيده از دل انقلاب اسلامي است و از همين رو ضروري است كه وظايف اين دانشگاه با تكيه بر راهبرد مديريتي و مديراني توانمند انجام شود.

سرپرست دفتر انتصابات دانشگاه آزاد اسلامي خاطرنشان كرد: از آنجا كه اين دانشگاه از بودجه عمومي كشور استفاده نمي‌كند و بايد براساس اقتصاد درآمد و هزينه خود در راستاي اهداف انقلاب اسلامي گام بردارد، به همين دليل مديريت در اين دانشگاه بايد علاوه بر تسلط به دانش مديريتي، با اسناد فرادستي، راهبردهاي كلان و آخرين سياست هاي مديريتي منطبق باشد.

وي در ادامه تأكيد كرد: بررسي هاي صورت‌گرفته، نشان مي دهد اغلب چالش ها و ناكارآمدي ها ناشي از سپردن امور به دست مديراني است كه از حوزه مسئوليتي خود شناخت كافي ندارند. از اين رو تلاش مضاعفي صورت گرفته تا در گام اول، مديراني داراي سوابق و تجارب ارزشمند مديريتي و توانايي هاي بالاي علمي انتخاب شوند و در گام دوم، آشنايي بيشتر با وظايف مسئوليتي در يك برنامه دانش‌افزايي و توانمندسازي مديران براي آنها تبيين و اجرايي شود.

دكتر مرداني با اشاره به اهداف برگزاري «نشست هم‌انديشي و آشنايي با راهبردها، رويكردها، اولويت‌ها و سياست‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي» گفت: آشنايي با وظايف، بازخواني مسئوليت‌ها، مرور مجدد اسناد فرادستي، آشنايي با بخشنامه‌ها، سياست‌ها و رويكردهاي دانشگاه ازجمله اهداف برگزاري اين نشست سه روزه است تا به انجام بهتر مأموريت دانشگاه آزاد اسلامي كمك كند. با توجه به تنوع بخش‌هاي آموزشي، پژوهشي، فرهنگي، فناوري، اداري مالي، بودجه و منابع انساني، ضروري است كه مسئولان واحدها با رسالت‌ها و مأموريت‌هاي هر بخش به طور جداگانه آشنايي پيدا كنند تا خللي در امور به وجود نيايد.

وي با بيان اينكه اين نشست اولين دوره كارگاهي براي مسئولان واحدهاست، اظهار داشت: در گام هاي بعدي، كارگاه‌هايي در حوزه‌هاي مختلف مديريت در ابعاد تخصصي و سطوح مختلف طراحي و اجرا خواهد شد.

دكتر مرداني با بيان اينكه دانشگاه آزاد اسلامي، ظرفيت بسيار خوبي در اختيار دارد، گفت: اين دانشگاه مي تواند علاوه بر كارآمدسازي مديريت در سطوح مختلف دانشگاه آزاد اسلامي دوره‌هاي كوتاه‌مدت تخصصي را براي ساير دستگاه ها و نهادهاي كشور برگزار كند.

سرپرست دفتر انتصابات دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به برنامه هاي اين نشست سه روزه، تصريح كرد: در اين دوره منويات و انتظارات مقام معظم رهبري از دانشگاه‌ها در بيانيه گام دوم انقلاب تبيين خواهد شد و زمينه آشنايي با اسناد بالادستي، مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي، نقشه جامع علمي كشور، سند اسلامي شدن دانشگاه‌ها و... فراهم مي‌شود. همچنين مديران كل و معاونان دانشگاه وظايف حوزه متبوع خود را در كارگاه‌ها مطرح خواهند كرد.

وي در پايان خاطرنشان كرد: مباحث مربوط به مديريت جهادي مبتني بر اقتصاد دانش بنيان و آشناسازي با مباحث مرتبط با رسالت‌هاي فرهنگي و تربيتي، از ديگر برنامه هاي اين نشست سه‌روزه است.

انتهاي پيام/ 
 
 

 
 

 

 

 
 

 
  
تاریخ:
1398/05/8
تعداد بازدید:
238
منبع:
rvp
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal