۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين
معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آراد
انعقاد تفاهم نامه «همكاري با متخصصان و كارآفرينان ايراني خارج از كشور»
دكتر بيژن رنجبر معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي تفاهم نامه اي با عنوان «همكاري با متخصصان و كارآفرينان ايراني خارج از كشور» را با دكتر علي مرتضي بيرنگ قائم­ مقام در امور بين الملل و رئيس مركز تعاملات بين المللي علم و فناوري معاونت علمي و فناوري رياست­ جمهوري امضا كرد.

 دكتر بيژن رنجبر معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي تفاهم نامه اي با عنوان «همكاري با متخصصان و كارآفرينان ايراني خارج از كشور»  را با دكتر علي مرتضي بيرنگ قائم­ مقام در امور بين الملل و رئيس مركز تعاملات بين المللي علم و فناوري معاونت علمي و فناوري رياست­ جمهوري امضا كرد.

دكتر رنجبر در اين نشست با قدرداني از حمايت هاي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري از دانشگاه آزاد اسلامي، تصريح كرد: حمايت معنوي همواره مهم­ تر از حمايت مادي است و بدون شك با اجرايي شدن اين تفاهم نامه ها، اتفاقات خوبي براي دانشگاه آزاد اسلامي در ارتقاي علمي رقم خواهد خورد.

وي با اشاره به امضاي تفاهم نامه با معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در راستاي حمايت از ثبت پتنت ها گفت: مقرر شده براساس اين تفاهم نامه؛ 90درصد حمايت از ثبت پتنت ها توسط دانشگاه آزاد اسلامي و معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري صورت گيرد كه از اهميت بالايي برخوردار است.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي ادامه داد: اجرايي شدن اين تفاهم نامه، به محققان، پژوهشگران و اساتيد دانشگاه كمك مي كند تا در اين حوزه و براي ثبت پتنت هاي خود دغدغه نداشته باشند.

دكتر رنجبر با اشاره به امضاي تفاهم نامه «همكاري با متخصصان و كارآفرينان ايراني خارج از كشور» گفت: يكي از سياست هاي دانشگاه آزاد اسلامي، ارتقاي كيفيت علمي دانشگاه است. بر اين اساس و با اجرايي شدن اين تفاهم نامه، مي توانيم از توان و پتانسيل كارآفرينان خارج از كشور در واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي استفاده كنيم. اين موضوع به ارتقاي كيفيت علمي دانشگاه نيز منجر خواهد شد.

دانشگاه آزاد اسلامي مي تواند ميزبان خوبي براي متخصصان ايراني خارج از كشور باشد

دكتر علي مرتضي بيرنگ قائم­ مقام امور بين­الملل و رئيس مركز تعاملات بين ­المللي علم و فناوري معاونت علمي و فناوري رياست­ جمهوري نيز در اين نشست با بيان اينكه هدف از انعقاد تفاهم نامه «همكاري با متخصصان و كارآفرينان ايراني خارج از كشور»، استفاده از ظرفيت متخصصان ايراني در خارج از كشور است، گفت: اين موضوع قبلاً در معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري وجود داشته كه استقبال خوبي از آن صورت گرفته است. طي برنامه معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در چند سال گذشته، بيش از هزار نفر از متخصصان و كارآفرينان خارج از كشور به ايران بازگشته­ اند.

دكتر بيرنگ با اشاره به ظرفيت هاي دانشگاه آزاد اسلامي در حوزه هاي استارت­ آپ و دانش بنيان گفت: با توجه به اين پتانسيل ها، دانشگاه آزاد اسلامي مي تواند ميزبان خوبي براي متخصصان ايراني خارج از كشور باشد.

قائم­ مقام امور بين­ الملل و رئيس مركز تعاملات بين ­المللي علم و فناوري معاونت علمي و فناوري رياست­ جمهوري در پايان براي همكاري هاي بيشتر با واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي اعلام آمادگي كرد.

 
 
 
 

 

 
 
 
 
تاریخ:
1397/09/05
تعداد بازدید:
15
منبع:
rvp
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal