۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين
معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آراد
با ابلاغ بخشنامه اي از سوي دكتر رنجبر جزئيات برگزاري مراسم هفته پژوهش و فناوري در دانشگاه آزاد اسلامي اعلام شد
معاون پژوهش و فناوري دانشگاه‌ آزاد اسلامي در بخشنامه‌اي جزئيات برگزاري مراسم هفته پژوهش و فناوري سال 97 اين دانشگاه و تقدير از پژوهشگران برتر را ابلاغ كرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر بيژن رنجبر معاون پژوهش و فناوري دانشگاه‌ آزاد اسلامي در بخشنامه‌اي خطاب به رؤساي واحدهاي جامع مستقل و رؤساي واحدها و مراكز آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي، جزئيات برگزاري مراسم هفته پژوهش و فناوري سال 97 را اعلام كرد.

در اين بخشنامه آمده است: با توجه به برنامه‌ريزي انجام شده در رابطه با مراسم هفته پژوهش و فناوري سال 97 دانشگاه و به منظور حضور يكپارچه و برگزاري هماهنگ مراسم هفته پژوهش و فناوري در سال جاري، همگام با ستاد ملي هفته پژوهش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و ستادهاي هفته پژوهش و فناوري مستقر در مراكز استان‌ها، به آگاهي مي‌رساند استان‌ها و واحدهاي دانشگاهي تابع آنها مي‌توانند با همكاري ستاد هفته پژوهش و فناوري استان‌ با رعايت نكات موجود مراسم ياد شده را در بازه زماني 24 تا 30 آذرماه برگزار كنند.

براساس بندهاي اين بخشنامه، استان‌ها و واحدهاي دانشگاهي بايد با رعايت اصل صرفه‌جويي در هزينه‌ها نسبت به برگزاري با كيفيت مراسم مربوط به جشنواره، نمايشگاه و ساير موارد مشابه در اين هفته اقدام كنند.

همچنين تمام مراسم در نظر گرفته شده پژوهشي براي واحدهاي دانشگاهي و استان‌ها در سه بخش تقدير از پژوهشگران، نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي و فن بازار و ساير مراسم با توجه به دستورالعمل‌ موجود در برنامه قابل اجراست.

در اين بخشنامه تأكيد شده: ستاد هفته پژوهش و فناوري در استان‌ها با عضويت دبير هيأت امناي استان، رئيس شوراي پژوهش و فناوري استان، دو تن از رئيسان واحدهاي دانشگاهي استان و يك تا سه تن از معاونان پژوهش و فناوري يا معاونان علمي آن استان تشكيل ‌شود. اين ستاد در واحدهاي دانشگاهي با عضويت رئيس واحد (رئيس ستاد)، معاون پژوهش و فناوري يا معاون علمي واحد (دبير ستاد)، معاونان و سه تن از اعضاي هيأت علمي واحد به همراه مسئول روابط عمومي واحد (اعضاي ستاد) تشكيل ‌شود.

در اين بخشنامه درخصوص تقدير از پژوهشگران برگزيده آمده است: واحدهاي دانشگاهي با درجه جامع، بسيار بزرگ و بزرگ مي‌توانند به منظور تشويق و ترغيب پژوهشگران و براي هر دانشكده و متناسب با گروه‌هاي آموزشي هفت‌گانه (1- علوم انساني، 2- فني و مهندسي، 3- هنر و معماري، 4- كشاورزي، 5- دامپزشكي، 6- علوم پايه، 7- علوم پزشكي «علوم پايه، پزشكي، دندان‌پزشكي و داروسازي») يك پژوهشگر نمونه، واحدهاي دانشگاهي متوسط سه پژوهشگر داراي شرايط و واحدهاي دانشگاهي كوچك دو پژوهشگر نمونه را انتخاب و به ستاد استان معرفي كنند.

در اين بخشنامه تأكيد شده: ستاد هفته پژوهش و فناوري استان موظف است در كوتاه‌ترين زمان ممكن ضمن بررسي و تأييد امتيازهاي پژوهشگران منتخب معرفي شده از سوي واحدها با شاخص‌هاي مربوط (اولويت‌ پژوهشگران معرفي شده براي ششمين جشنواره فرهيختگان دانشگاه) پژوهشگراني كه در پنج سال گذشته انتخاب و معرفي نشده‌اند را انتخاب كرده و ضمن تأييد و اعلام به واحدهاي دانشگاهي، نفرات اول پژوهشگران در هر يك از گروه‌هاي هفت‌‌گانه (1- علوم انساني، 2- فني و مهندسي، 3- هنر و معماري، 4- كشاورزي، 5- دامپزشكي، 6- علوم پايه، 7- علوم پزشكي «علوم پايه، پزشكي، دندان‌پزشكي و داروسازي») را به عنوان پژوهشگر برگزيده استان (با در نظر گرفتن اعمال ضرايب وزني بيشتر به توليدات علمي كه به نام دانشگاه آزاد اسلامي ثبت شده است، مطابق رديف دو بند د) تشويق كنند.

براساس بندهاي از اين بخشنامه، به منظور كاهش هزينه‌هاي غيرضروري در برگزاري مراسم پژوهش و فناوري در سال جاري فقط كارگاه‌هاي آموزشي و پژوهشي، سخنراني‌ها و هم‌انديشي‌هاي علمي و... كه با توانمندي‌هاي پژوهشي واحدهاي دانشگاهي مطابقت داشته باشد پس از كسب مجوز از ستاد هفته پژوهش و فناوري استان مي‌تواند در واحدها برگزار شود.

تاریخ:
1397/08/26
تعداد بازدید:
128
منبع:
Rvp
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:9
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal