۱۳۹۷ يکشنبه ۲۸ بهمن
معاونت پژوهشی دانشگاه آراد
دكتر رنجبر در بازديد از دانشگاه آزاد اسلامي رودهن
آموزش بدون پژوهش از پويايي و نشاط لازم برخوردار نخواهد بود
معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي گفت: بدون انجام پژوهش، امور آموزشي نيز از پويايي و نشاط لازم برخوردار نخواهد بود.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي به نقل از واحد رودهن، دكتر بيژن رنجبر معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي به همران مديران كل اين معاونت از مركز رشد واحدهاي فناور، آزمايشگاه ها و كارگاه هاي دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن بازديد كرد و از نزديك با فعاليت هاي پژوهشي صورت گرفته در اين واحد دانشگاهي آشنا شد.

تصویر مطلب آموزش بدون پژوهش از پویایی و نشاط لازم برخوردار نخواهد بود
 

دكتر رنجبر با قدرداني از اقدامات انجام شده در واحد رودهن گفت: پژوهش يكي از اساسي ترين نيازها براي نيل به پيشرفت و توسعه همه جانبه يك كشور است. قدرت و استقلال هر كشوري بر پژوهش و توليد علم استوار است.

وي با بيان اينكه سطح فعاليت هاي پژوهشي از شاخص هاي اصلي توسعه و پيشرفت است، خاطر نشان كرد: موفقيت در تمام فعاليت هاي مربوط به توسعه از جمله صنايع، كشاورزي و خدمات به نحوي به گسترش فعاليت هاي پژوهشي بستگي دارد.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي ادامه داد: بدون انجام پژوهش، امور آموزشي نيز از پويايي و نشاط لازم برخوردار نخواهد بود. بنابراين يكي از عوامل اساسي پيشرفت در كشورهاي توسعه يافته، توجه خاص به امر پژوهش است.

 

دكتر رنجبر اظهار داشت: اصولاً پيشرفت و توسعه، ارتباط مستقيمي با تحقيقات علمي دارد و رشد و توسعه كشورهاي پيشرفته در نتيجه سرمايه گذاري در بطن پژوهش است و حجم وسيع پژوهش هاي علمي در كشورهاي توسعه يافته صنعتي گوياي اين واقعيت است.

واحد رودهن يكي از دانشگاه هاي مهم كشور است

وي عملكرد مجريان طرحهاي مركز رشد دانشگاه آزاد اسلامي رودهن را مثبت ارزيابي كرد و گفت: مركز رشد دانشگاه بايد حامي شركت هاي مستقر در آن باشد و با تمام توان موجب گسترش كارآفريني و توسعه اشتغال شوند. به طوري كه فعاليت هاي صورت گرفته در اين مركز بايد نشان از يك حركت علمي و كار تحقيقاتي پيوسته باشد.

دكتر رنجبر، دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن را از دانشگاه هاي مهم كشور دانست و افزود: سعي و تلاش مسئولان اين واحد دانشگاهي بايد بر اين باشد كه خارج از حوزه خود نسبت به جذب منابع غير شهريه اي اقدام كند.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي گفت: بايد از ظرفيت هاي نهفته فكري جوانان در ابعاد گوناگون و مختلف استفاده كنيم و دوره هايي را براي توانمند سازي آنها برگزار و پس از طي مراحل قانوني نسبت به جذب نخبگان فكري در باشگاه پژوهشگران جوان اقدام كنيم تا از آثار مثبت اين طرح در آينده نه چندان دور استفاده كنيم.

وي ضمن اشاره به تعامل خوب سازمان مركزي با واحدهاي دانشگاهي گفت: تمام سعي ما بر اين است كه دانشگاه را به اوج برسانيم و قطع به يقين در اين راه از هيچ كوششي فروگذار نخواهيم كرد.

دكتر رنجبر خاطر نشان كرد: مدارس سما نيز بايد از هر نظر آماده پذيرش دانش آموزان بوده و تمام سعي و تلاش مسئولان تجهيز امكانات آموزشي، رفاهي و فرهنگي باشد. 
 
 
 
 معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي از اختصاص بودجه براي باشگاه پژوهشگران جوان خبر داد و گفت: در آيين نامه جديد باشگاه پژوهشگران جوان از سن 6 سالگي نسبت به عضو گيري اقدام خواهد شد و اعضاي آن مي توانند از زير ديپلم تا دكتري حرفه اي باشند.

دكتر رنجبر افزود: دانشگاه آزاد اسلامي رودهن نيز بايد تلاش كند كه خارج از دانشگاه و منطقه نسبت به عضو گيري براي باشگاه پژوهشگران جوان اقدام كند. ابتدا بايد براي آنها دوره هاي تدريس و توانمندي برگزار و سپس جذب كند.

 
تاریخ:
1397/04/13
تعداد بازدید:
26
منبع:
IAU
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal