۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۹ شهريور
معاونت پژوهشی دانشگاه آراد
كيفي سازي پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامي با شتاب در حال اجراست
دكتر رنجبر در مراسم معارفه مديركل امور پژوهشي: كيفي سازي پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامي با شتاب در حال اجراست
مراسم تكريم و معارفه مديركل امور پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي با حضور معاون پژوهش و فناوري دانشگاه و مديران و كاركنان اين معاونت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر بيژن رنجبر معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي در اين نشست با قدرداني از زحمات دكتر زماني زاده مديركل سابق امور پژوهشي، گفت: ارتقاي كيفيت و كيفي سازي پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامي در حال پيادهسازي است و با شتاب و كيفيت بيشتر اجرا مي شود.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به انتقاد معاونان پژوهشي واحدها نسبت به ساختار سازماني جديد دانشگاه آزاد اسلامي، تصريح كرد: روز گذشته در جلسه كميسيون دائمي هيات امناي دانشگاه، دغدغه همكاران خود را در اين مورد مطرح كردم و با موافقت دكتر فرهاد رهبر قرار شد نظرات اصلاحي در اين مورد بررسي و اعمال و اصلاحيه آن ابلاغ شود.

وي افزود: بنده سابقه همكاري طولاني‌ مدتي با دكتر فرهاد رهبر دارم و كاملاً با خصوصيات اخلاقي ايشان آشنا هستم. دكتر فرهاد رهبر مديري است كه برنامه و كارها را با بهره گيري از مشورت و خرد جمعي پيش مي برد و پس از انتقاد بنده از وضعيت معاونت پژوهشي واحدها در چارت جديد، دستور پيگيري داد.

دكتر زماني زاده مديركل سابق امور پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي نيز در اين جلسه با قدرداني از دكتر رنجبر و همكاران در اين معاونت، اظهار داشت: خوشبختانه كاركنان خدوم و زحمتكشي در معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي حضور دارند كه با مشغله كاري و تعداد زياد مراجعهكنندگان، وظايف خود را به خوبي انجام مي دهند.

مديركل سابق امور پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به ارتقاي رتبه جهاني دانشگاه آزاد اسلامي در توليد علم، گفت: زماني كه بنده مسئوليت اداره كل امور پژوهشي را برعهده گرفتم، رتبه اين دانشگاه در توليد علم 651 بود كه توانستيم پس از 3 سال اين رتبه را به 151 برسانيم كه دستاورد ارزشمندي است.

دكتر زماني زاده اضافه كرد: دانشگاه آزاد اسلامي با دارا بودن 27 هزار عضو هيات علمي و در اختيار داشتن نيمي از آموزش عالي كشور، رتبه 651 جهاني در توليد علم را داشت كه در مقايسه با دانشگاه هاي دولتي به هيچ وجه قابل قبول نبود. پس از بررسي هايي كه در اين خصوص انجام شد، متوجه شديم دليل اين اختلاف اين است كه توليد علم در دانشگاه آزاد اسلامي در نشريات نامعتبر هدر مي رفت.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: با برنامه‌ريزي هايي كه انجام داديم، موفق شديم پايان نامه ها و مقالات معتبر دانشگاه آزاد اسلامي را در نشريات معتبر علمي به چاپ برسايم و از انتشار آنها در نشريات غيرمعتبر كه در رتبه بندي توليد علم لحاظ نمي شد، جلوگيري كنيم. به اين ترتيب توانستيم رتبه دانشگاه آزاد اسلامي در توليد علم جهاني را از 651 به 151 برسانيم كه همچنان مي توان اين رتبه را ارتقا داد و در جايگاه شايسته قرار بگيريم.

دكتر اردكاني مديركل جديد امور پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي نيز در ادامه با قدرداني از زحمات دكتر زماني زاده در اين اداره كل، گفت: ما به خوبي نگراني هاي اساتيد، دانشجويان و كاركنان در حوزه پژوهش را درك مي كنيم و براي ارتقاي فعاليت هاي پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي تلاش خواهيم كرد.

وي ادامه داد: زماني كه دكتر رنجبر موضوع پذيرش مسئوليت اداره كل امور پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي را با بنده مطرح كرد، براي قبول اين مسئوليت ترديد داشتم، چرا كه بنده به عنوان معاون پژوهش و فناوري پژوهشگاه مركزي دانشگاه آزاد اسلامي با توجه به تاكيد دكتر فرهاد رهبر مبني بر فعاليت هاي پژوهشگاه، كارهاي ناتمام زيادي در آن سِمت داشتم كه اين موضوع باعث نگراني بنده شده بود، اما دكتر رنجبر براي برطرف كردن اين نگراني دلايل خود را مطرح كرد و بنده اين مسئوليت را پذيرفتم.

مديركل امور پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي تصريح كرد: سازمان مركزي دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان ستاد بايد فعاليت هاي نظارتي بيشتري داشته باشد، اما ما در معاونت پژوهش و فناوري به دليل حجم بالاي كار، درگير مكاتبات هستيم و فرصت چنداني براي خلاقيت و مديريت كردن كارها نداريم.

وي در پايان خاطرنشان كرد: بنابراين نياز است كه فعاليت هاي اداره كل امور پژوهشي به گونه اي ساماندهي شود كه نظارت خود را بر امور پژوهشي واحدها بيشتر كنيم.

تاریخ:
1397/04/11
تعداد بازدید:
75
منبع:
iau
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal