۱۳۹۹ دوشنبه ۲۰ مرداد
قائم مقام رئیس دانشگاه در امور آموزش عالی و ساماندهی پژوهش های تحصیلات تکمیلی
دكتر رنجبر: معاونت فناوري، تحقيقات و نوآوري به حل مسائل كشور كمك مي‌كند/ پژوهشكده چشم‌انداز و آينده‌پژوهي اتاق فكر متخصص در دانشگاه است
قائم­ مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: اين دانشگاه در تلاش است تا گام بلندي به سمت تمدن نوين اسلامي كه مدنظر مقام معظم رهبري است، بردارد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، مراسم تكريم دكتر مرتضي موسي‌خاني و معارفه دكتر روح‌الله دهقاني فيروزآبادي به عنوان سرپرست پارك علم و فناوري دانشگاه و تكريم دكتر محمدابراهيم مداحي و معارفه دكتر محمدمجيد فولادگر به عنوان رئيس پژوهشكده چشم‌انداز و آينده‌پژوهي دانشگاه با حضور دكتر بيژن رنجبر قائم­ مقام رئيس دانشگاه آزاداسلامي برگزار شد.

دكتر رنجبر قائم­ مقام رئيس دانشگاه آزاداسلامي در اين مراسم ضمن تقدير از زحمات دكتر موسي‌خاني در زمان مسئوليت در پارك علم و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي، خاطرنشان كرد: دكتر موسي‌خاني از اساتيد و دانشمندان خوب كشور است كه عضو هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي بوده و اخيراً به عنوان استاد نمونه كشوري دانشگاه آزاد برگزيده شده است. دكتر موسي‌خاني در حال حاضر اداره واحد قزوين را نيز برعهده دارد. با وجود مسئوليت‌هاي بسيار سنگين در دانشگاه آزاد اسلامي، مسئوليت امور مربوط به پارك علم و فناوري دانشگاه را برعهده داشت كه مسئوليت پرحجمي نيز بود و به نحو احسن انجام شده است.

وي با بيان اينكه دكتر دهقاني فيروزآبادي سرپرست جديد پارك علم و فناوري دانشگاه از دانشمندان رشته هوافضاست، اظهارداشت: دكتر دهقاني فيروزآبادي مأموريت‌هاي بسيار زيادي در حوزه پژوهش در كشور داشته كه اميدواريم در مسئوليت جديد نيز موفق باشد.

بايد با استفاده از بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي گام بلندي به سمت تمدن نوين اسلامي برداريم

قائم­ مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه با اشاره به بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي، گفت: اين بيانيه منشور و سندي است كه در دسترس ما قرار گرفته و بايد با استفاده از آن، گام بلندي به سمت تمدن نوين اسلامي كه مدنظر مقام معظم رهبري است، برداريم. درواقع بايد با استفاده از اين منشور عظيم، وظايف خود را در مسئوليت‌هايي كه داريم، انجام دهيم.

دكتر رنجبر با اشاره به تغيير ساختار در دانشگاه آزاد اسلامي، اظهاركرد: اين تغيير ساختار يكباره صورت نگرفته، بلكه مطالعات و زمان زيادي به اين پروژه اختصاص يافته است. بنده و دكتر طهرانچي سال‌هاي متمادي در مركز تحقيقات استراتژيك مجمع تشخيص مصلحت نظام و به درخواست دكتر ولايتي، بر روي مسئله تغيير ساختار آموزش عالي كشور مطالعات و پژوهش انجام داديم و زماني كه در دانشگاه آزاد اسلامي مستقر شديم، تحول ساختاري در اين دانشگاه آغاز كرديم تا نمونه و الگويي براي وزارت علوم و دستگاه‌هاي ديگر باشد.

قائم­ مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينكه در ساختار قبلي تمام مباحث پژوهشي، فناوري، نوآوري، آزمايشگاهي و... در معاونت پژوهشي دانشگاه انجام مي‌شد و اين امر بار سنگيني ايجاد كرده بود، گفت: در تغيير ساختار دانشگاه، معاونت‌هاي جداگانه اي به اين امور اختصاص داده شده است. براي مثال معتقديم مباحث فناوري و نوآوري كه مي‌تواند به ساخت محصول، حل مسائل كشور، كمك به اقتدار نظامي و سلامت و رفاه مردم كمك كند، يك معاونت خاص مي‌طلبد و آن «معاونت فناوري، تحقيقات و نوآوري» است.

وي با بيان اينكه در حال حاضر در اين حوزه اتفاقات درست و تخصصي صورت گرفته است، ابراز اميدواري كرد در آينده نزديك اتفاقات شگرفي در بحث فناوري و نوآوري در دانشگاه آزاد اسلامي روي دهد.

پژوهشكده چشم‌انداز و آينده‌پژوهي يك اتاق فكر مطمئن و متخصص در دانشگاه آزاد اسلامي است

دكتر رنجبر در ادامه، ضمن تشكر از دكتر محمدابراهيم مداحي رئيس سابق پژوهشكده چشم‌انداز و آينده‌پژوهي دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: ايشان از اساتيد گروه روانشناسي دانشگاه شاهد است كه زحمات زيادي را در مسئوليت‌هايي از جمله نماينده مجلس شوراي اسلامي برعهده داشته و در حال حاضر نيز در مجمع تشخيص مصلحت نظام مسئوليتي را متقبل شده است.

وي ضمن آرزوي توفيق براي محمدمجيد فولادگر رئيس جديد پژوهشكده چشم‌انداز و آينده‌پژوهي دانشگاه، اظهار داشت: ايشان نيز از جوانان پرتلاش و فعالي است كه به صورت تخصصي در بحث آينده‌پژوهشي تحصيل كرده است.

قائم­ مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با تأكيد بر اهميت فعاليت‌هاي پژوهشكده چشم‌انداز و آينده‌پژوهي دانشگاه، تصريح كرد: اين پژوهشكده مي‌تواند به عنوان يك اتاق فكر مطمئن و متخصص در مسائل حساس دانشگاه به كمك مديران و مسئولان بيايد.

دكتر رنجبر با بيان اينكه در جلسه شوراي عالي انقلاب فرهنگي مقرر شده كه جذب هيأت علمي در دانشگاه‌هاي كشور مطابق با بيانيه گام دوم انقلاب باشد، گفت: طراحي اين مسئله مهم برعهده دانشگاه آزاد اسلامي گذاشته شده تا پس از تأييد نهايي اين طرح، به ساير دانشگاه‌هاي كشور نيز ابلاغ شود. اين مسئوليت بزرگ امروز برعهده پژوهشكده چشم‌انداز و آينده‌پژوهي دانشگاه آزاد اسلامي است كه بايد با دقت و تلاش مستمر اين موضوع را پيگيري كند.

وي تأكيد كرد: همه معاونت‌ها و بخش‌هاي دانشگاه بايد به اين موضوع واقف باشند كه از يك اتاق فكر متخصص به عنوان پژوهشكده چشم‌انداز و آينده‌پژوهي بهره‌مند هستند كه اين پژوهشكده مي‌تواند به آنان نقشه راه و راهكار ارائه دهد.

انتهاي پيام/

تاریخ:
1398/03/19
تعداد بازدید:
21
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal