۱۳۹۸ دوشنبه ۳۱ تير
معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آراد
دكتر ولايتي در نشست هماهنگي فرآيند جذب اعضاي هيات علمي: بايد از ظرفيت جوانان در بدنه دانشگاه و اعضاء هيات علمي بهره برد
تصویر مطلب باید از ظرفیت جوانان در بدنه دانشگاه و اعضاء هیات علمی بهره برد
رئيس هيأت موسس و امناي دانشگاه آزاد اسلامي با تأكيد بر اينكه اعضاي هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي بايد به مباني اسلام و نظام پايبند باشند، گفت: جوانان بايد در دانشگاهي تحصيل كنند كه اساتيد آن علاقه مند به اسلام، كشور و نظام باشند تا از انحرافات جلوگيري گردد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، جلسه هم‌انديشي و هماهنگي فرآيند جذب هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي ظهر امروز با حضور دكتر ولايتي رئيس هيأت موسس و هيأت امنا، دكتر محمدمهدي طهرانچي رئيس دانشگاه و دكتر محمدتقي مؤيد مشاور و رئيس دفتر هيأت موسس و هيأت امنا به صورت ويدئو كنفرانس برگزار شد.

دكتر ولايتي در ابتداي اين جلسه با قدرداني از تلاش‌هاي دكتر طهرانچي و دكتر رنجبر در روند جذب اعضاي هيأت علمي جديد، اظهار داشت: جذب اساتيد از مهم‌ترين اقدامات دانشگاه آزاد اسلامي است، چرا كه افرادي بايد به عنوان عضو هيأت علمي جذب اين دانشگاه شوند كه به معناي واقعي داراي صلاحيت‌هاي تخصصي و عمومي باشند.

وي ادامه داد: بر اساس بررسي هاي انجام شده، برخي اعضاي هيأت علمي صلاحيت هاي علمي يا عمومي مورد نياز را ندارند و اين موضوع بايد اصلاح مي‌شد و بايد تصريح كرد دانشگاه زماني مي‌تواند به اهداف متعالي خود دست يابد كه اساتيدي خبره، متعهد و متدين در اختيار داشته باشد.

رئيس هيأت موسس و امناي دانشگاه آزاد اسلامي خاطرنشان كرد: جذب اعضاي هيأت علمي در دانشگاه آزاد اسلامي بايد براساس قواعد و ضوابط دقيقي باشد كه در شوراي عالي انقلاب فرهنگي و مركز جذب اين شورا تصويب شده است.

دكتر ولايتي ادامه داد: افرادي كه قرار است به عنوان اعضاي هيأت علمي جذب شوند، بايد به مباني اسلام و نظام پايبند باشند.

وي گفت: اين دانشگاه بايد به لحاظ فرهنگي و اعتقادي در كشور الگو و نمونه باشد، در غير اين صورت، معلوم است كه به وظايف خود عمل نكرده‌ايم و قرايني كه وجود دارد، حكايت از اين دارد كه دانشگاه در حال حركت به سمت رشد و تعالي فرهنگي در كشور است.

دكتر ولايتي تصريح كرد: جذب هيأت علمي در استان‌ها بايد متصل به هيأت مركزي جذب باشد و دفتر مركزي گزينش دانشگاه آزاد اسلامي زير نظر مركز جذب و امور هيأت علمي، بر روند جذب اعضا نظارت دارند تا فرآيند جذب براساس سلايق استان‌ها انجام نشود و اساتيد دانشگاه براساس ضوابط شوراي عالي انقلاب فرهنگي انتخاب شوند و پس از انتخاب هم بر نحوه فعاليت آنها نظارت صورت گيرد.

رئيس هيأت موسس و امناي دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به تشكيل هيأت مركزي جذب از يك سال گذشته در دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: روال پيچيده اداري كه در گذشته متقاضيان عضويت در هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي بايد به تأييد وزارت علوم مي‌رسيدند، تغيير كرد و هيأت مركزي جذب دانشگاه آزاد اسلامي با حضور اعضاي مؤثر شوراي عالي انقلاب فرهنگي، تأييدكننده وضعيت نهايي متقاضيان است.

جذب جوانان در بدنه هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي

وي با تأكيد بر اينكه بايد افرادي كه به لحاظ صلاحيت‌هاي علمي و عمومي داراي بالاترين سطح هستند، به عضويت هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي درآيند، اظهار داشت: خوشبختانه افراد داراي صلاحيت‌هاي تخصصي و عمومي در كشور كم نيستند و مي‌توانيم با استفاده از اين ظرفيت ها، جوانان را در بدنه هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي به كار گيريم.

دكتر ولايتي در بخش ديگري از اين جلسه با اشاره به وظايف هيأت امناي مركزي و استان‌ها در دوره جديد،گفت: توقع اين است كه هيأت‌هاي امناي استاني بر اجراي بخشنامه‌ها و مقررات در استان‌ها نظارت داشته باشند و از بروز مشكلات در واحدهاي استاني جلوگيري كنند.

وي در ادامه از روساي دانشگاه آزاد اسلامي استان‌ها خواست دفتري در اختيار نمايندگان هيأت امناي مركزي در استان‌ها قرار دهند تا به صورت مستمر از وضعيت استان اطلاع داشته باشند و اعضاي حقيقي هيأت امنا در طول هفته در اين دفتر حضور داشته باشند تا دانشجويان و اساتيد براي رفع مشكلات خود به آنها مراجعه كنند.

وي خاطرنشان كرد: ما به عنوان مديران دانشگاه آزاد اسلامي، در قبال دانشجويان مسئول هستيم و با توجه به اينكه اين دانشگاه پسوند «اسلامي» دارد، نبايد به وضعيت فرهنگي و اعتقادي آنها خدشه‌اي وارد شود. اين خط ممنوعه ماست كه كاري خلاف مباني اسلام و نظام در دانشگاه آزاد اسلامي صورت نگيرد چرا كه پسوند «اسلامي» اين دانشگاه بايد بامسمي باشد.

در اين نشست دكتر بيژن رنجبر قائم مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در امور آموزش عالي و ساماندهي پژوهش‌هاي تحصيلات تكميلي و مدير مركز جذب و امور هيأت علمي، دكتر محسن نفر معاون علوم پزشكي، دكتر محمدرضا مرداني مديركل دفتر مركزي گزينش و اعضاي هيأت امناي مركزي دانشگاه آزاد اسلامي نيز حضور داشتند.

 

 

 

 

 
 
تاریخ:
1397/11/1
تعداد بازدید:
12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal