۱۳۹۸ دوشنبه ۳۱ تير
معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آراد
قائم‌مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در امور آموزش عالي اعلام كرد كه تحولات ساختاري دانشگاه آزاد اسلامي فعلاً در واحدهاي دانشگاهي اعمال نمي‌شود.

قائم‌مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در امور آموزش عالي اعلام كرد كه تحولات ساختاري دانشگاه آزاد اسلامي فعلاً در واحدهاي دانشگاهي اعمال نمي‌شود.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا از اراك، بيژن رنجبر روز گذشته در پانزدهمين جلسه هيئت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان مركزي با حضور اعضاي هيئت امنا در سالن جلسات امام خميني(ره) دانشگاه آزاد اسلامي واحد اراك با تشريح سياست‏‌هاي كلان دانشگاه آزاد اسلامي اظهار كرد: برنامه تحول اين دانشگاه تدوين و در دستور كار اجرا قرار گرفت. 

وي گفت: تحولات ساختاري دانشگاه آزاد اسلامي، ابتدا در سازمان مركزي صورت خواهد پذيرفت و فعلاً در واحدهاي دانشگاهي اعمال نخواهد شد.

قائم مقام رئيس دانشگاه آزاد در امور آموزش عالي و ساماندهي پژوهش‌هاي تحصيلات تكميلي و مديريت مركز جذب و امور هيئت علمي افزود: يكي از مهم‌ترين موضوعات طرح پايش دانشگاه بوده كه در پي برون‌‏رفت دانشگاه از مسير وابستگي به درآمدهاي شهريه‌اي و خارج‌شدن از بعد آموزش‏‌محوري اجرا شده است. 

 

برگزاري پانزدهمين جلسه هيئت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان مركزي

 

نماينده رئيس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: با توجه به تغييرات جامعه و كاهش تعداد دانشجويان، تحول‏‌خواه بودن دانشگاه، موضوعي بسيار ضروري است و سياست اتكاي صرف دانشگاه به شهريه بايد تغيير و درآمدهاي حاصل از تجاري‌ سازي فناوري و دانش را اجرايي كند و براي تحقق اين موضوع، برنامه‏‌اي پنج تا 10 ساله موردنياز است؛ البته در كنار اين برنامه درازمدت، برنامه‌‏اي كوتاه‏ مدت در نظر است؛ چراكه تحول اساسي در دانشگاه زمان‌ بر خواهد بود.

وي از ديگر اقدامات اساسي دانشگاه آزاد اسلامي را چابك‌‏سازي ساختار سازماني دانشگاه دانست و اظهار كرد: اجراي طرح پايش در دانشگاه مي‌‏تواند منشأ بسياري از تحولات باشد كه حتي براي دانشگاه‏‌هاي دولتي نيز كارساز است.

رنجبر افزود: در اين تحول، اسناد بالادستي را مدنظر قرار داده و در پي ايجاد ارتباط مستمر و پايدار با صنايع هر استان هستيم تا دانش‌‌آموختگان بتوانند بازار كار خويش را بيابند. به همين دليل، سامانه‌‌اي طراحي شده كه مورد بهره‏‌برداري قرار گرفته و پي‌گيري اين موضوع از سوي استان‌ها الزامي است.

 

برگزاري پانزدهمين جلسه هيئت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان مركزي

 

قائم مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در امور آموزش عالي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي استان مركزي بايد با در نظر گرفتن ظرفيت‌هاي اين استان كه منطقه‌اي صنعتي است، بتواند مشكلات و مسائل خويش را با ارتباط با صنعت و جامعه رفع كند و بسياري از واحدهاي دانشگاهي اين ظرفيت را دارند كه در حل مسائل و مشكلات كشوري مشاركت داشته باشند. 

وي گفت: سازمان مركزي در پي آن است كه بسياري از امور را به خود استان‌ها تفويض كند و واحدهاي دانشگاهي بايد بتوانند مسائل و مشكلات جاري و آينده خود را مرتفع كنند.

رنجبر گفت: از ديگر برنامه‌هاي تحولي دانشگاه آزاد اسلامي، تأسيس مدارس خلاقيت و مدارس عالي مهارت است كه در جذب دانشجويان در آينده بسيار مؤثر خواهد بود. مانند تأسيس مدرسه عالي حقوق و قضا در تهران كه متولي اين امر سازمان سماست. مدارس عالي با آموزش مهارت‌هاي متفاوت و متنوع، مي‌تواند در ايجاد اشتغال و نيز جذب دانشجويان نقش مؤثري داشته باشند.

 

برگزاري پانزدهمين جلسه هيئت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان مركزي

 

وي تأسيس يك فراصندوق با همكاري بنياد بركت و معاونت فناوري رياست جمهوري با حجم هزار ميليارد ريال و قراردادن آن در سازمان بورس را يكي از اقدامات مهم دانشگاه آزاد اسلامي ارزيابي كرد كه هدف اصلي آن تأسيس و حمايت از شركت‌هاي دانش‌بنيان است كه بتوان به اين وسيله در امر تجاري‌سازي و ايجاد درآمدهاي غيرشهريه‌اي در آينده گام برداشت.

در ابتداي اين جلسه عباسعلي حيدري دبير هيئت امنا و رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان مركزي و واحد اراك، دستور كار جلسه را طرح كرد و توضيحاتي ارائه داد.

تاریخ:
1397/11/05
تعداد بازدید:
12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal