معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آراد
دكتر رنجبر: مركز مطالعات تدوين، تأليف و نشر آثار علمي دانشگاه آزاد اسلامي به زودي راه اندازي مي شود
معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي گفت: مركز مطالعات تدوين، تأليف و نشر آثار علمي با نام «متنا» به زودي راه اندازي خواهد شد.

دكتر بيژن رنجبر معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي در گفت ­و گو با خبرنگار روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، با اشاره به بخشي از اقدامات انجام شده در يك سال اخير در حوزه پژوهشي، گفت: طي يك سال گذشته فعاليت هاي زيرساختي براي اثرپذير كردن پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامي انجام شده و اولين كار مهم برنامه محور كردن فعاليت هاي پژوهش و فناوري در واحدهاي دانشگاه بود.

وي با بيان اينكه يك برنامه راهبردي تعريف شده درباره فعاليت هاي پژوهش و فناوري به تمامي واحدهاي دانشگاه ابلاغ شده است، افزود: چنين برنامه اي در دانشگاه وجود نداشت. پس از تدوين اين برنامه و تعيين يك برنامه عملياتي يك ساله، سعي شد فعاليت هاي پژوهشي واحدهاي دانشگاه برنامه محور باشد. اين برنامه با مشورت دبيران پژوهشي واحدها، مطالعات مستمر و با توجه به پتانسيل واحدها تدوين و در اختيار واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي قرار گرفت.

دكتر رنجبر در توضيح برنامه عملياتي پژوهش و فناوري خاطرنشان كرد: در اين برنامه به صورت جز به جز برنامه هاي حوزه پژوهش و فناوري واحدها و مسير هزينه بودجه پژوهشي مشخص شده است. همچنين مقرر شده واحدها هر سه ماه يك بار گزارشي از انجام فعاليت هاي خود به معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي ارسال كنند.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي با تأكيد بر اينكه تدوين برنامه فعاليت هاي پژوهشي در واحدها به ارتقاي كيفيت پژوهشي دانشگاه كمك شاياني خواهد كرد، گفت: به طور حتم در سال هاي آينده اين برنامه تقويت خواهد شد و اثرات مثبت خود را نشان مي دهد.

دكتر رنجبر با بيان اينكه مركز مطالعات تدوين، تأليف و نشر آثار علمي دانشگاه با نام «متنا» به زودي راه اندازي خواهد شد، گفت: طبق تأكيد رئيس هيات موسس و هيات امنا، دانشگاه بايد به سمت تأليف كتب علمي پيش برود و اين تأليفات را در واحدها تدريس كند. در همين راستا مركزي براي انجام اين امور راه اندازي خواهد شد كه جزئيات عملي و اجرايي آن در آينده بيان مي شود.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي بازنگري، تجميع، تسهيل و هم روند سازي آيين نامه ها و بخشنامه هاي متعدد در حوزه پژوهشي دانشگاه را از ديگر برنامه هاي اين حوزه دانست و گفت: هم روند شدن بخشنامه ها با رويكرد تشويقي و در نظر گرفتن افزايش توليدات علمي دانش بنيان و بحث درآمدزايي انجام خواهد شد.

تاریخ:
1397/07/14
تعداد بازدید:
8
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal