۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
معاونت پژوهشی دانشگاه آراد
دكتر رنجبر خبر داد : حمايت دانشگاه آزاد اسلامي از نخبگان حوزه كسب و كار براي تحصيل در مقاطع بالاتر
دكتر رنجبر خبر داد

حمايت دانشگاه آزاد اسلامي از نخبگان حوزه كسب و كار براي تحصيل در مقاطع بالاتر

دكتر بيژن رنجبر در جشنواره پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان گفت: هنر دانشگاه چاره‌انديشي و حل مشكلات صنعت و جامعه است.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي به نقل از واحد اصفهان، دكتر بيژن رنجبر معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي در دومين جشنواره پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان، گفت: كسب رتبه برتر توسط دانشگاه آزاد اسلامي در هجدهمين نمايشگاه ملي دستاوردهاي پژوهش، فناوري و فن‌بازار در سال جاري كه با ارائه و نمايش محصولات فناورانه و تجاري‌سازي شده واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي سراسر كشور به‌دست آمد، مويد پيشتازي اين دانشگاه در پژوهش است.

وي مهم‌ترين كاركرد دانشگاه‌ها در حال حاضر را حل مسئله دانست و گفت: هنر دانشگاه در اين عصر، احصاء نيازهاي صنعت و جامعه و چاره‌انديشي و حل مشكلات آنها در جهت افزايش رفاه و معيشت مردم است.

دكتر رنجبر به وضعيت دانشگاه استنفورد اشاره كرد و گفت: اين دانشگاه يك هولدينگ بزرگ با منابع درآمدزايي سرشاري است كه وابستگي درآمد اين دانشگاه به شهريه تنها 11 درصد بوده و مابقي درآمد اين دانشگاه از طريق تحقيقات، خدمات درماني، خدمات آزمايشگاهي و... محقق مي‌شود.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي تقويت الگوهاي بازاريابي، تدوين پيوست كارآفريني و اقتصادي را از مهم‌ترين اولويت‌هاي حوزه پژوهش دانست و خاطرنشان كرد: از مهمترين راهكارهاي كاهش وابستگي درآمدهاي دانشگاه آزاد اسلامي به شهريه دانشجويي، توجه ويژه به پژوهش‌هاي تقاضامحور، رفع نيازهاي صنعت، تجاري‌سازي ايده‌هاي نو و دانش‌محور است.

رنجبر گفت: در باشگاه پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامي با تدوين آيين‌نامه‌ اجرايي حمايت از نخبگان درصدد شناسايي و حمايت از نخبگان دانشگاه آزاد اسلامي و ساير دانشگاه‌ها و همچنين نخبگان حوزه كسب و كار براي ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر و فراهم ساختن محيطي مناسب براي فعاليت‌هاي پژوهشي و دانش‌محور هستيم.

در دومين جشنواره پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان از پژوهشگران برتر دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي در اين استان با اهداي لوح سپاس، تقدير به عمل آمد. 
تاریخ:
1396/10/27
تعداد بازدید:
47
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
بازدیدکنندگان سایت
اوقات شرعی
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal