۱۴۰۰ دوشنبه ۳۰ فروردين
قائم مقام رئیس دانشگاه در امور هیات ممیزه، گسترش و برنامه ریزی و انتصابات دانشگاه
دكتر رنجبر در واحد سبزوار: راه‌اندازي شركت‌هاي دانش‌بنيان در دانشگاه آزاد اسلامي با سرعت خوبي در حال انجام است
قائم‌مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با حضور در واحد سبزوار در نشستي صميمانه با اعضاي هيأت علمي و كاركنان اين واحد دانشگاهي ديدار و گفت‌وگو كرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي به نقل از واحد سبزوار، دكتر بيژن رنجبر قائم‌مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ضمن بازديد از دانشگاه آزاد اسلامي واحد سبزوار، از نزديك در جريان آخرين فعاليت‌ها و دستاوردهاي اين واحد دانشگاهي قرار گرفت.

دكتر رنجبر در نشستي با نمايندگان مردم سبزوار در مجلس شوراي اسلامي، دكتر احمد حيدري معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر علي سروري مجد مشاور رئيس و رئيس مركز حوزه رياست،‌ روابط‌عمومي و هماهنگي استان‌‌ها در دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر مسعود طاهري لاري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان رضوي و واحد مشهد و اعضاي هيأت علمي و كاركنان واحد سبزوار حضور يافت.

دكتر رنجبر در اين نشست، با اشاره به پتانسيل‌هاي بسيار زياد دانشگاه آزاد اسلامي در زمينه‌هاي مختلف علمي، پژوهشي و فرهنگي،گفت: درآمدزايي از منابع غيرشهريه‌اي بايد به طور جدي در دستور كار واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي قرار گيرد.

وي با تأكيد بر لزوم آينده‌نگري در برنامه‌ريزي‌هاي كلان دانشگاه آزاد اسلامي، اظهار داشت: در شرايط خاص اقتصادي كشور تورم بار سنگيني به اقشار مختلف جامعه وارد كرده كه مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي نيز از اين قاعده مستثني نيست و بايد در جهت كسب درآمد از منابع غيرشهريه‌اي گام بردارد.

قائم ‌مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينكه راه‌اندازي شركت‌هاي دانش‌بنيان يكي از جدي‌ترين برنامه‌هاي مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي است، گفت: با بهره‌گيري از توانمندي‌هاي دانشجويان پژوهشگر و اساتيد مجرب و متعهد و نيز حمايت از صندوق‌هاي فناوري دانشگاه، اين امر با سرعت خوبي در حال پيگيري و انجام است.

دكتر رنجبر با تأكيد بر اينكه حذف تشريفات غيرضروري و حمايت از پژوهشگران و نخبگان علمي از ديگر رسالت‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي است، تصريح كرد: با جذب پژوهشگران و نخبگان برتر در پروژه‌هاي علمي و پژوهشي، علاوه بر توليد علم و درآمدزايي، از خروج سرمايه‌هاي ملي از كشور نيز جلوگيري خواهد شد.

وي، ادغام معاونت‌هاي آموزشي و پژوهشي در دانشگاه آزاد اسلامي را تمركز بخشي در جهت بهبود مديريت اين حوزه‌ها عنوان كرد و گفت: با توجه به اهميت راه‌اندازي شركت‌هاي دانش‌بنيان در جهت توليد علم و درآمدزايي از منابع غيرشهريه‌اي، اين حوزه نياز به معاونتي جداگانه دارد كه بايد مورد بررسي قرار گرفته و به نتيجه مطلوب برسد.

قائم‌مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي خاطرنشان كرد: توجه به ارتقاي مرتبه اعضاي هيأت‌علمي از ديگر اهداف اين دانشگاه است.

دكتر رنجبر با بيان اينكه در حال حاضر حدود 460 واحد و مركز دانشگاه آزاد اسلامي در كشور مشغول فعاليت هستند، گفت: با تفويض اختيار به استان‌ها و تشكيل كميته انتصابات و انتخاب رؤساي واحدها و مراكز دانشگاه آزاد اسلامي به ‌صورت استاني، كمك شاياني به چابك‌سازي و بهبود اين روند شده است.

وي در پايان، راه‌اندازي سامانه آموزشيار را يكي ديگر از اقدامات خوب دانشگاه آزاد اسلامي در سال‌هاي اخير عنوان كرد و افزود: اين سامانه علي‌رغم نوپايي، توانست در بسياري موارد به شفاف‌سازي روند ثبت‌نام، انتخاب‌ واحد، واريز شهريه و ساير امور مربوط به دانشجويان و اساتيد كمك شاياني كند.

انتهاي پيام/

تاریخ:
1399/12/02
تعداد بازدید:
53
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal