۱۴۰۰ دوشنبه ۳۰ فروردين
قائم مقام رئیس دانشگاه در امور هیات ممیزه، گسترش و برنامه ریزی و انتصابات دانشگاه
گزارش كامل «سفر استاني» معاونان دانشگاه آزاد اسلامي به خراسان رضوي، شمالي و جنوبي

گزارش كامل «سفر استاني» معاونان دانشگاه آزاد اسلامي به خراسان رضوي، شمالي و جنوبي

قائم مقام رئيس دانشگاه و معاونان دانشگاه آزاد اسلامي در پايان هفته جاري به استان‌هاي خراسان رضوي، شمالي و جنوبي سفر كرده و از واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در اين سه استان بازديد كردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، معاونان دانشگاه آزاد اسلامي در پايان هفته جاري و در روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه 29 و 30 بهمن ماه در سفر استاني به خراسان رضوي، خراسان شمالي و خراسان جنوبي در واحدهاي دانشگاهي اين سه استان حضور پيدا كردند.

معاونان دانشگاه آزاد اسلامي ضمن بازديد از بخش‌هاي مختلف واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در اين سه استان، با رؤساي واحدها، مديران، اعضاي هيأت علمي و كاركنان اين واحدها ديدار و با برگزاري جلساتي، در جريان نقطه‌نظرات، پيشنهادات و مطالبات آنها قرار گرفتند.

دكتر بيژن رنجبر قائم مقام رئيس دانشگاه، دكتر علي سروري مجد مشاور رياست و رئيس مركز حوزه رياست، روابط عمومي و هماهنگي استان‌ها، دكتر محمدمهدي فداكار معاون توسعه مديريت و منابع، دكتر احمد حيدري معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعي، دكتر جواد علمايي معاون علوم، مهندسي و كشاورزي، دكتر علاءالدين بروجردي معاون بين‌الملل و امور دانشجويان غيرايراني و دكتر فرزاد جهان‌بين معاون فرهنگي و دانشجويي طي روزهاي چهارشنبه(29 بهمن) و پنجشنبه(30 بهمن) از واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در استان هاي خراسان رضوي، خراسان شمالي و خراسان جنوبي بازديد كردند.

دكتر رنجبر در واحد سبزوار:

راه‌اندازي شركت‌هاي دانش‌بنيان در دانشگاه آزاد اسلامي با سرعت خوبي در حال انجام است

دكتر بيژن رنجبر قائم‌مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ضمن بازديد از دانشگاه آزاد اسلامي واحد سبزوار، از نزديك در جريان آخرين فعاليت‌ها و دستاوردهاي اين واحد دانشگاهي قرار گرفت.

دكتر رنجبر در نشستي با نمايندگان مردم سبزوار در مجلس شوراي اسلامي، دكتر احمد حيدري معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر علي سروري مجد مشاور رئيس و رئيس مركز حوزه رياست،‌ روابط‌عمومي و هماهنگي استان‌‌ها در دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر مسعود طاهري لاري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان رضوي و واحد مشهد و اعضاي هيأت علمي و كاركنان واحد سبزوار حضور يافت.

دكتر رنجبر در اين نشست، با اشاره به پتانسيل‌هاي بسيار زياد دانشگاه آزاد اسلامي در زمينه‌هاي مختلف علمي، پژوهشي و فرهنگي،گفت: درآمدزايي از منابع غيرشهريه‌اي بايد به طور جدي در دستور كار واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي قرار گيرد.

وي با تأكيد بر لزوم آينده‌نگري در برنامه‌ريزي‌هاي كلان دانشگاه آزاد اسلامي، اظهار داشت: در شرايط خاص اقتصادي كشور تورم بار سنگيني به اقشار مختلف جامعه وارد كرده كه مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي نيز از اين قاعده مستثني نيست و بايد در جهت كسب درآمد از منابع غيرشهريه‌اي گام بردارد.

قائم ‌مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينكه راه‌اندازي شركت‌هاي دانش‌بنيان يكي از جدي‌ترين برنامه‌هاي مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي است، گفت: با بهره‌گيري از توانمندي‌هاي دانشجويان پژوهشگر و اساتيد مجرب و متعهد و نيز حمايت از صندوق‌هاي فناوري دانشگاه، اين امر با سرعت خوبي در حال پيگيري و انجام است.

دكتر رنجبر با تأكيد بر اينكه حذف تشريفات غيرضروري و حمايت از پژوهشگران و نخبگان علمي از ديگر رسالت‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي است، تصريح كرد: با جذب پژوهشگران و نخبگان برتر در پروژه‌هاي علمي و پژوهشي، علاوه بر توليد علم و درآمدزايي، از خروج سرمايه‌هاي ملي از كشور نيز جلوگيري خواهد شد.

وي ادغام معاونت‌هاي آموزشي و پژوهشي در دانشگاه آزاد اسلامي را تمركز بخشي در جهت بهبود مديريت اين حوزه‌ها عنوان كرد و گفت: با توجه به اهميت راه‌اندازي شركت‌هاي دانش‌بنيان در جهت توليد علم و درآمدزايي از منابع غيرشهريه‌اي، اين حوزه نياز به معاونتي جداگانه دارد كه بايد مورد بررسي قرار گرفته و به نتيجه مطلوب برسد.

قائم‌مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي خاطرنشان كرد: توجه به ارتقاي مرتبه اعضاي هيأت‌علمي از ديگر اهداف اين دانشگاه است.

دكتر رنجبر با بيان اينكه در حال حاضر حدود 460 واحد و مركز دانشگاه آزاد اسلامي در كشور مشغول فعاليت هستند، گفت: با تفويض اختيار به استان‌ها و تشكيل كميته انتصابات و انتخاب رؤساي واحدها و مراكز دانشگاه آزاد اسلامي به ‌صورت استاني، كمك شاياني به چابك‌سازي و بهبود اين روند شده است.

وي در پايان راه‌اندازي سامانه آموزشيار را يكي ديگر از اقدامات خوب دانشگاه آزاد اسلامي در سال‌هاي اخير عنوان كرد و افزود: اين سامانه علي‌رغم نوپايي، توانست در بسياري موارد به شفاف‌سازي روند ثبت‌نام، انتخاب‌ واحد، واريز شهريه و ساير امور مربوط به دانشجويان و اساتيد كمك شاياني كند.

دكتر سروري مجد در بازديد از واحدهاي نيشابور و سبزوار تأكيد كرد

لزوم توجه واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي به استفاده از ظرفيت‌ها و برندسازي

دكتر علي سروري مجد مشاور رياست و رئيس مركز حوزه رياست، روابط عمومي و هماهنگي استان‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي در سفر به استان خراسان رضوي، ضمن بازديد از واحدهاي سبزوار و نيشابور، در نشست‌هايي جداگانه، با اعضاي هيأت علمي و كاركنان اين واحدهاي دانشگاهي ديدار و گفت وگو كرد.

دكتر سروري مجد در نشست با اعضاي هيأت علمي و كاركنان دانشگاه آزاد اسلامي واحد سبزوار با بيان اينكه بازديدهاي ميداني مديران ارشد دانشگاه آزاد اسلامي از واحدها و مراكز اين دانشگاه در سراسر كشور در نوع خود كم‌نظير است، گفت: باعث خرسندي است كه در گام نخست اين بازديدها، مهمان امام رضا (ع) بوديم.

وي فعاليت كارگروه اقتصادي در دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان رضوي را از جمله اقدامات تأثيرگذار در اين استان عنوان كرد و افزود: در اين كارگروه، تمام ظرفيت‌ها و منابع واحدها و مراكز استان‌ها به‌عنوان ظرفيت‌هاي مولد، شناسايي شد تا از آن درجهت رفع نيازها به نحو شايسته استفاده شود.

مشاور رياست و رئيس مركز حوزه رياست، روابط عمومي و هماهنگي استان‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي خاطرنشان كرد: توجه به پتانسيل‌ها و برندسازي، اقدامي مهم در جهت استقلال مالي و رشد و بالندگي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي است.

در ادامه، دكتر مسعود طاهري لاري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان رضوي و واحد مشهد با بيان اينكه نگاه عادلانه به تمامي واحدها و مراكز سطح استان از جمله وظايف ذاتي دانشگاه آزاد اسلامي خراسان رضوي است، گفت: امروز دانشگاه آزاد اسلامي به مديران جهادي نياز دارد و خرسنديم كه چنين مديريتي در واحدها و مراكز دانشگاه آزاد اسلامي سطح استان حكم‌فرما است.

وي حل مسائل جامعه را از جمله رسالت‌هاي اصلي دانشگاه آزاد اسلامي عنوان كرد و گفت: يكي از مهم‌ترين مسائلي كه دانشگاه‌ها بايد به آن توجه ويژه داشته باشند، رفع نيازهاي شهرشان است كه اين مهم، همراهي و مساعدت ساير مسئولان شهرستان از جمله نمايندگان مجلس شوراي اسلامي را طلب مي‌كند.

همچنين دكتر محمدرضا سعيدي اصل رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد سبزوار به ارائه گزارشي از فعاليت‌ها و دستاوردهاي اين واحد دانشگاهي پرداخت.

دكتر علي سروري مجد مشاور رياست و رئيس مركز حوزه رياست، روابط عمومي و هماهنگي استان‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه سفر به استان خراسان رضوي، در واحد نيشابور حضور يافت و ضمن بازديد از بخش‌هاي مختلف اين واحد و اداي احترام به شهداي گمنام دفاع مقدس آرميده در واحد نيشابور، با كاركنان و اعضاي هيأت علمي اين واحد دانشگاهي ديدار و گفت و گو كرد.

دكتر فداكار در ديدار كاركنان و اساتيد واحد مشهد:

آيين‌نامه حقوق و دستمزد كاركنان دانشگاه آزاد اسلامي اصلاح و نهايي شد

دكتر محمدمهدي فداكار معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه آزاد اسلامي در سفر به استان خراسان رضوي، در واحد مشهد حضور يافت و با تعدادي از كاركنان و اعضاي هيات علمي اين واحد ديدار و گفت و گو كرد.

دكتر فداكار در اين نشست، از اصلاح و نهايي شدن آيين‌نامه حقوق و دستمزد كاركنان دانشگاه خبر داد و گفت: اين آيين نامه پس از تصويب در هيات امناي مركزي دانشگاه آزاد اسلامي، از ابتداي سال 1400 اجرايي خواهد شد.

وي همچنين از اجرايي شدن آيين‌نامه الف و ب اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي از ابتداي ترم جاري خبر داد.

در اين نشست صميمانه، نمايندگان اعضاي هيأت علمي و كاركنان واحد مشهد به ارائه مطالبات خود از جمله افزايش اختيارات استان و نگاه جامع سازمان مركزي به استان‌ها، بكارگيري مديران بومي، افزايش انگيزه كار پژوهشي در بين اعضاي هيأت علمي، صدور مجوز براي توسعه آزمايشگاه‌ها و كارگاه‌ها، تخصيص بودجه رفاهي كاركنان، حل مشكل بيمه تكميلي كاركنان براي دي ماه 99 و... پرداختند.

دكتر محمدمهدي فداكار معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه سفر به استان خراسان رضوي، ضمن بازديد از واحد گناباد و اداي احترام به شهداي گمنام آرميده در اين واحد، با اعضاي هيات علمي و كارمندان دانشگاه آزاداسلامي واحد گناباد ديدار كرد.

دكتر فداكار در اين نشست درخصوص پيش‌برد طرح‌هاي واحد گناباد در حوزه‌هاي كشاورزي و برق، گفت: واحد بايد بتواند راهكاري مناسب براي اجرايي شدن اين طرح‌ها انتخاب كند و سازمان نيز متناسب با راهكار ارائه شده، تلاش خواهد كرد تا طرح‌ها زودتر تصويب و اجرا شود.

معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه آزاد اسلامي با تأكيد بر اينكه در خدمات بيمه تكميلي جديد، شرايط بهتري براي كاركنان و اعضاي هيأت علمي در نظر گرفته شده است، گفت: همچنين در آيين‌نامه حق تخصص، بازبيني صورت پذيرفته و چارت جديد سازماني به زودي به واحدها ابلاغ مي‌شود.

در ادامه، داود كاوه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گناباد به ارائه گزارشي از وضعيت آموزشي، پژوهشي و اداري واحد گناباد پرداخت و گفت: اين واحد براي افزايش درآمدهاي شهريه اي و غيرشهريه اي و راه‌هاي برون رفت از شرايط موجود، برنامه‌هاي كوتاه مدت و بلند مدت در نظر گرفته است كه از جمله اين برنامه‌ها مي‌توان مي‌توان به طرح‌هاي‌هاي درآمدزا در حوزه كشاورزي و برق اشاره كرد.

در پايان، نماينده كارمندان و اعضاي هيات علمي واحد گناباد به بيان مطالبات و دغدغه‌هاي كاركنان اين واحد پرداختند.

دكتر حيدري در بازديد از واحدهاي سبزوار و نيشابور مطرح كرد

تلاش شبانه‌روزي مديران دانشگاه آزاد اسلامي جهت تحقق مطالبات كاركنان، اعضاي هيات علمي و دانشجويان

دكتر احمد حيدري معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي در سفر به استان خراسان رضوي و ضمن بازديد از واحد سبزوار، در جلسه مشترك با نمايندگان مردم سبزوار در مجلس شوراي اسلامي، دكتر بيژن رنجبر قائم مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر علي سروري مجد مشاور رئيس و رئيس مركز حوزه رياست،‌ روابط‌عمومي و هماهنگي استان‌‌ها در دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر مسعود طاهري لاري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان رضوي و واحد مشهد و اعضاي هيأت علمي و كاركنان واحد سبزوار حضور يافت.

دكتر حيدري در اين نشست با اشاره به پيشينه تاريخي و فرهنگي شهر سبزوار، گفت: مردم سبزوار، بارها با همراهي‌ها، رشادت‌ها و شهادت‌ها، دين خود را به اين مرز و بوم ادا كرده‌اند. نمايندگان مردم سبزوار در مجلس شوراي اسلامي داراي پيشينه ارزشمندي در امر خدمت به مردم و نظام هستند و همكاري آن‌ها در پيگيري مطالبات و رشد و توسعه دانشگاه آزاد اسلامي سبزوار قابل تقدير است.

وي تمركززدايي در دانشگاه آزاد اسلامي را از دستاوردهاي اين مجموعه بزرگ علمي عنوان كرد و افزود: چنين مجموعه عظيمي كه آموزش عالي را به دورافتاده‌ترين نقاط كشور برده و توسعه داده، در سطح دنيا كم‌نظير است. در كشورهاي توسعه‌يافته، از ظرفيت دانشگاه‌ها براي شكوفايي علمي، درآمدزايي و رفع مشكلات و نيازهاي مردم استفاده مي‌شود.

دكتر حيدري با بيان اينكه بومي‌سازي و مهندسي معكوس در بحث فناوري و درآمدزايي، حلقه مفقوده آموزش عالي در كشور است، تصريح كرد: با توجه به اين حوزه، دانشگاه‌ها ضمن رهايي از وابستگي به شهريه دانشجويي، مي‌توانند تسهيلات مناسب‌تري به كاركنان و اعضاي هيأت‌ علمي خود ارائه دهند.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي خاطرنشان كرد: نگاه دانشگاه آزاد اسلامي به درآمدزايي نگاهي بلندمدت است. اين مجموعه بزرگ با ظرفيت‌هاي بالاي خود مي‌تواند با هدف‌گذاري 5 ساله، حدود يك ميليون فرصت شغلي پايدار ايجاد كند.

در ادامه اين نشست، دكتر علي‌اصغر عنابستاني نماينده مردم سبزوار در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به پيشينه غني سبزوار، گفت: در سال‌هاي اخير، يكي از مبناهاي توسعه‌ سبزوار، توجه به امر آموزش عالي و توسعه دانش در آن بود. دانشگاه آزاد اسلامي اين شهر يكي از تأثيرگذارترين دانشگاه‌هاي شرق كشور است و انتظار داريم در اين دوره كه مي‌تواند دوره‌ احيا و سرافرازي دانشگاه آزاد اسلامي نام بگيرد، به واحد سبزوار توجه ويژه‌اي شود.

همچنين معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه سفر به استان خراسان رضوي، در دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور حضور يافت و با كاركنان و اعضاي هيأت علمي اين واحد دانشگاهي ديدار و گفت‌وگو كرد.

وي در اين نشست بر استفاده از ظرفيت‌هاي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي تأكيد كرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامي بايد در مسير تبديل به دانشگاه حل مسئله گام بردارد و مهارت و كارآموزي را به دانشجويان آموزش دهد.

دكتر حيدري خاطرنشان كرد: دانشگاه آزاد اسلامي توانايي بالندگي نسل بعدي انقلاب اسلامي را دارد. مديران و مسئولان اين دانشگاه به صورت شبانه روزي تلاش مي‌كنند تا مطالبات كاركنان، اعضاي هيات علمي و دانشجويان را برآورده سازند. ما در اين راه نيازمند تعامل دوطرفه هستيم.

دكتر علمايي در بازديد از واحد قوچان تشريح كرد

نحوه برگزاري كلاس‌هاي عملي دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي

دكتر جواد علمايي معاون علوم، مهندسي و كشاورزي دانشگاه آزاد اسلامي ضمن بازديد از دانشگاه آزاد اسلامي واحد قوچان، در نشستي با مسئولان اين واحد دانشگاهي حضور يافت.

دكتر علمايي در اين نشست با تأكيد بر اهميت برگزاري كلاس‌هاي عملي به صورت حضوري براي دانشجويان، گفت: اگر دروس عملي به ‌صورت حضوري برگزار نشود، دانشجويان نمي‌توانند از نزديك با نحوه استفاده از تجهيزات و امكانات رشته خود آشنايي پيدا كنند.

معاون علوم، مهندسي و كشاورزي دانشگاه آزاد اسلامي ادامه داد: طي بررسي‌هاي كارشناسي انجام‌شده، مقرر شد كلاس‌هاي عملي دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي در مناطق زرد و آبي، با حفظ كامل پروتكل‌هاي بهداشتي، به‌صورت حضوري برگزار شود. بر اين اساس، دانشجويان در مناطق زرد و آبي به گروه‌هاي كوچك تقسيم‌ شده و در سه روز متوالي به‌صورت جداگانه، تعداد كل جلسات واحد عملي خود را گذرانده و سپس در آزمون واحدهاي عملي خود شركت مي‌كنند.

وي خاطرنشان كرد: اين راهكار به منظور ارتقاي سطح علمي دانشجويان است. البته اين دستورالعمل براي مناطق قرمز و نارنجي اجرا نخواهد شد.

دكتر علمايي در ادامه، با تأكيد بر اينكه دانشگاه قوه عاقله كشور براي حل مشكلات جامعه است، گفت: اساتيد دانشگاه بايد بتوانند با تلاش‌هاي علمي و پژوهشي خود، به ‌جايگاهي برسند كه در كنار فعاليت‌هاي آموزشي، با صنعت نيز تعامل داشته و به رفع مشكلات كشور كمك كنند.

معاون علوم، مهندسي و كشاورزي دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينكه دانشگاه آزاد اسلامي دولتي نبوده و وابسته به پول نفت نيست، تصريح كرد: كسب درآمدهاي غير شهريه‌اي در دستوركار واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي قرار گرفت تا آموزش و پژوهش و حل مشكلات كشور توسط اعضاي هيأت علمي اين دانشگاه، بدون دغدغه مالي انجام شود.

دكتر جواد علمايي معاون علوم، مهندسي و كشاورزي دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه سفر به استان خراسان رضوي، از بخش‌هاي مختلف آموزشي، پژوهشي و اداري دانشگاه آزاد اسلامي واحد تربت حيدريه بازديد كرد.

دكتر علمايي همچنين در نشستي صميمانه با اعضاي هيأت علمي و كاركنان واحد تربت حيدريه حضور يافت و پس از استماع مطالبات، پيشنهادات و مشكلات همكاران، بر استفاده از ظرفيت‌ها و امكانات دانشگاه آزاد اسلامي در جهت درآمدزايي غيرشهريه اي از طريق طرح‌هاي پژوهشي و شركت‌هاي دانش بنيان راهكارهايي تأكيد و راهكارهايي ارائه كرد.

در اين نشست، دكتر محمد حاتمي سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي تربت حيدريه و مركز خواف به ارائه گزارشي از وضعيت دانشگاه آزاد اسلامي تربت حيدريه و خواف پرداخت.

دكتر بروجردي در بازديد از واحد بجنورد خبر داد

پذيرش حدود 20 هزار دانشجوي بين‌المللي در دانشگاه آزاد اسلامي طي سال جاري

دكتر علاء‌الدين بروجردي معاون بين‌الملل و امور دانشجويان غيرايراني دانشگاه آزاد اسلامي ضمن بازديد از واحد بجنورد، در جلسه شوراي اداري دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان شمالي حضور يافت.

دكتر بروجردي در اين جلسه با بيان اينكه در دنياي امروز موضوع دانشجويان بين‌المللي براي دانشگاه‌ها از اهميت بالايي برخوردار است، گفت: حدود 5 ميليون دانشجوي بين‌المللي در كشورهاي مختلف مشغول تحصيل هستند.

معاون بين‌الملل و امور دانشجويان غيرايراني دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به رشد قابل توجه پذيرش دانشجوي بين‌المللي در دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: تعداد دانشجويان بين‌المللي غيرمقيم ورودي امسال با نيمسال مشابه سال گذشته در مقاطع مختلف تحصيلي بيش از 400 درصد رشد داشته است. در سال گذشته 2 هزار دانشجوي خارجي غيرمقيم و در سال جاري حدود 20 هزار شامل 9 هزار دانشجو در مهرماه و حدود 11 هزار دانشجوي خارجي غيرمقيم در ترم بهمن ماه دانشگاه آزاد اسلامي پذيرش شده‌اند.

معاون بين‌الملل و امور دانشجويان غيرايراني دانشگاه آزاد اسلامي خاطرنشان كرد: امروز در پذيرش دانشجوي بين‌المللي رقابتي جدي وجود دارد. البته تأثيرگذاري دانشگاه در پذيرش دانشجو بسيار مهم‌تر از جذب دانشجوي بين‌المللي است كه در اين زمينه بايد بتوانيم سفيران ايراني خبره‌اي تربيت كنيم.

وي با اشاره به اهميت مهيا شدن زيرساخت‌هاي لازم براي پذيرش و جذب دانشجوي غيرايراني، گفت: ابتدا بايد زيرساخت‌ها به خوبي مهيا شود تا اقدامات موثر و باكيفيت براي جذب دانشجو انجام گيرد.

دكتر بروجردي همچنين با تأكيد بر اهميت توسعه صنعت كشاورزي، اظهار داشت: 3 درصد بذر موردنياز كشور در داخل توليد مي‌شود و 97 درصد ديگر از ساير كشورها وارد مي‌شود. اين موضوع بسيار مهمي است و بخش قابل توجهي از پژوهش‌هاي دانشگاهي بايد براي رفع نيازها و چالش‌هاي موجود در رشته كشاورزي صورت گيرد. با ايجاد ارتباط دانشگاه با صنعت، مي‌توان در جهت توسعه و پيشرفت صنعت كشاورزي گام‌هاي موثري برداشت.

در اين نشست مديران گروه‌هاي آموزشي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان شمالي به ارائه مطالبي درخصوص ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي موجود واحدهاي اين استان براي گسترش و توسعه رشته‌ها جهت پذيرش دانشجوي غير ايراني پرداختند.

دكتر علاءالدين بروجردي معاون بين‌الملل و امور دانشجويان غيرايراني دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه سفر به استان خراسان شمالي، با حجت الاسلام والمسلمين نوري نماينده ولي فقيه در استان خراسان شمالي و امام جمعه بجنورد ديدار و گفت و گو كرد.

دكتر بروجردي در اين ديدار ضمن اشاره به فعاليت‌هاي دانشگاه ازاد اسلامي در سايركشورها، گفت: چهار واحد دانشگاهي در خارج از كشور مشغول فعاليت اموزشي و پژوهشي است كه مي‌توان با ارتباط موثرتر برون مرزي در جهت توسعه دانشگاه آزاد اسلامي گام‌هاي مثبتي برداشت.

وي ادامه داد: در حوزه‌هاي علمي، پژوهشي و آموزشي بايد با درايت وارد صحنه شد تا بتوان نيروهايي متخصص و كارامد تربيت كرد. به عبارتي توجه به كيفيت و تأثيرگذاري براي ارائه آموزش بهتر و كيفي‌تر، به مراتب از جذب دانشجو مهم‌تر است.

معاون امور بين الملل و امور دانشجويان غيرايراني دانشگاه آزاد اسلامي خاطرنشان كرد: بدون مغزهاي متفكر و داراي نبوغ نمي توان كشور را ساخت كه بي‌توجهي و غفلت مي‌تواند باعث هدررفت نيروهاي انساني و علمي شود.

نماينده ولي فقيه در استان خراسان شمالي: دانشگاه آزاد اسلامي در دوره جديد از ثبات مديريتي خوبي برخوردار است

در ادامه اين ديدار، حجت‌الاسلام والمسلمين رضا نوري نماينده ولي فقيه در استان خراسان شمالي و امام جمعه بجنورد با اشاره به دستاوردهاي دانشگاه آزاد اسلامي در دوره جديد مديريتي، گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در دوره جديد از ثبات مديريتي خوبي برخوردار است كه به صورت هدفمند توانسته است در زمينه‌هاي گوناگون براي توسعه برنامه‌هاي بلندمدت در زمينه‌هاي صنعت، معدن، پژوهش و...‌ با موفقيت عمل كرده و دستاوردهاي خوبي به همراه داشته است.

نماينده ولي فقيه در استان خراسان شمالي خاطرنشان كرد: در دنياي امروز يك دست صدا ندارد و پاسخگوي رفع نيازها نيست و براي تحقق اهداف بزرگ قطعاً حضور پررنگ تمامي مسئولان لازم است.

حجت الاسلام والمسلمين نوري افزود: قدرت از علم برمي‌خيزد و اين مهم از طريق دانشگاه‌ها محقق مي‌شود. دانشگاه آزاد اسلامي بايد در زمينه كيفي سازي، هدفمندسازي و تحول آفريني به درستي ورود كند.

دكتر بروجردي در واحد شيروان:

براي برقراري ارتباطي موثرتر و كارآتر با كشورهاي همسايه، بايد از ابعاد علمي استفاده كنيم

دكتر علاءالدين بروجردي معاون بين‌الملل و امور دانشجويان غيرايراني دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه سفر به استان خراسان شمالي، از دانشگاه آزاد اسلامي واحد شيروان بازديد كرد.

دكتر بروجردي در ديدار با اعضاي هيات رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي واحد شيروان، به بازديد از مسجد اين واحد دانشگاهي اشاره كرد و گفت: استفاده از معماري ايراني-اسلامي باعث مي شود هويت ايراني و اسلامي بيننده زنده شود. استفاده از اين معماري بايد به عنوان يك سياست گذاري در سطح واحدهاي دانشگاهي مطرح و عملياتي شود.

وي با اشاره به كاهش جمعيت دانشجويي دانشگاه ها، تصريح كرد: يكي از مشكلات واحدهاي دانشگاهي در سال هاي اخير، كاهش تعداد دانشجو بوده كه با تدابير و مديريت خوب دكتر طهرانچي، مجدداً توانسته‌ايم شاهد سير صعودي پذيرش دانشجو در واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي. مسئولان واحدهاي دانشگاهي با ايجاد پيوند و ارتباط موثر دانشگاه و صنعت، بايد بتوانند گام هاي موثري در افزايش درآمدهاي غيرشهريه اي بردارند.

معاون بين‌الملل و امور دانشجويان غيرايراني دانشگاه آزاد اسلامي خاطرنشان كرد: فعال كردن واحدهاي دانشگاهي و زيرساخت هاي واحدها از اهميت ويژه اي برخوردار است و چنانچه زيرساخت هاي مناسب در واحدهاي دانشگاهي استان خراسان شمالي به خوبي مهيا شود، سال آينده شاهد جذب دانشجوي خارجي در اين واحد دانشگاهي خواهيم بود كه اين اقدام بسيار مهم مي تواند باعث توسعه واحدهاي دانشگاهي استان شود.

معاون بين‌الملل و امور دانشجويان غيرايراني دانشگاه آزاد اسلامي با تاكيد بر لزوم شناساندن امكانات و موفقيت هاي بدست آمده توسط واحدهاي دانشگاهي، اظهار داشت: دستاوردها، موفقيت ها و تكنيك هاي آزمايشگاهي و پژوهشي بايد به خوبي شناسانده شود تا باعث جذب سرمايه گذاران خارجي و محلي شود. ارتباط برون مرزي و جذب سرمايه گذار بسيار حائز هميت است كه در اين راه طراحي و ترسيم راه درست و تحقق اهداف از اهميت بسيار بالايي برخوردار است.

در اين نشست، سرپرست واحد شيروان به ارائه گزارشي از اقدامات، دستاوردها و فعاليت هاي انجام شده در حوزه هاي مختلف علمي، پژوهشي، فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شيروان پرداخت.

بازديد دكتر بروجردي از دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسفراين

دكتر علاء الدين بروجردي معاون بين‌الملل و امور دانشجويان غيرايراني دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه سفر دوروزه خود به استان خراسان شمالي، از بخش‌هاي مختلف آموزشي، پژوهشي و اداري دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسفراين بازديد و با كاركنان و اعضاي هيأت علمي اين واحد دانشگاهي ديدار كرد.

دكتر بروجردي همچنين در جلسه شوراي اداري دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسفراين حضور يافت.

معاون بين‌الملل و امور دانشجويان غيرايراني دانشگاه آزاد اسلامي در اين جلسه، بر ايجاد ارتباط موثر و شناساندن امكانات و تجهيزات موجود در زمينه هاي مختلف علمي و آزمايشگاهي واحد اسفراين تأكيد و در اين خصوص راهكارهايي ارائه كرد.

بازديد دكتر جهان‌بين از دانشگاه آزاد اسلامي مركز فريمان

دكتر فرزاد جهان‌بين معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي در سفر به استان خراسان رضوي، از دانشگاه آزاد اسلامي مركز فريمان بازديد كرد.

دكتر جهان بين از بخش‌هاي مختلف آموزشي، پژوهشي و اداري دانشگاه آزاد اسلامي مركز فريمان بازديد و با كاركنان و اعضاي هيأت علمي اين مركز دانشگاهي ديدار و گفت‌وگو كرد.

در اين نشست دكتر محمد عليشاهي رئيس مركز فريمان به ارائه گزارشي از وضعيت دانشجويي، پژوهشي و اداري مركز پرداخت.

همچنين معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي با اعضاي هيأت علمي، نماينده كاركنان و اساتيد حق‌التدريس دانشگاه آزاد اسلامي مركز فريمان ديدار و گفت و گو كرد و در جريان مطالبات و پيشنهادات آنها قرار گرفت.

در ادامه اين نشست، برخي از دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي مركز فريمان نيز به بيان مشكلات و مطالبات خود پرداختند.

دكتر جهان بين در ادامه سفر به استان خراسان رضوي، در كارخانه قند شهر فريمان حضور يافت و با مسئولان اين كارخانه ديدار و گفت‌وگو كرد. در اين ديدار، مقرر شد زمينه‌هاي همكاري در طرح پويش صنعت (بورس دانشجو)، استفاده از ظرفيت دانشگاه آزاد اسلامي در موضوع تحقيق و توسعه، استفاده از ظرفيت اعضاي هيأت علمي در بحث‌هاي مشاوره‌اي و افزايش راندمان فراهم شود و تفاهم‌نامه همكاري بين دانشگاه آزاد اسلامي مركز فريمان و كارخانه قند فريمان منعقد شود.

 نشست مشترك هيات رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي و روساي استانهاي خراسان رضوي، شمالي و جنوبي برگزار شد

نشست مشترك هيات رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي و روساي استانهاي خراسان رضوي، شمالي و جنوبي بعدازظهر روز گذشته در واحد مشهد برگزار شد.

اين جلسه با حضور دكتر رنجبر قائم مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر سروري مجد مشاور رياست و رئيس مركز حوزه رياست و روابط عمومي، دكتر فداكار معاون توسعه مديريت و منابع، دكتر جهان بين معاون فرهنگي و دانشجويي، دكتر بروجردي معاون امور بين الملل و دانشجويان غيرايراني، دكتر حيدري معاون پارلماني دانشگاه، دكتر علمايي معاون علوم مهندسي و كشاورزي و دكتر بزرگي رئيس مركز حقوقي دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد.

همچنين در اين جلسه دكتر طاهري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان رضوي، دكتر هاشمي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان جنوبي، دكتر مرادي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي، حجت الاسلام والمسلمين مهدوي نسب رئيس نهاد نمايندگي رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي خراسان رضوي و روساي دبيرخانه هاي هيات امنا در استان هاي خراسان رضوي، شمالي و جنوبي و اعضاي هيئت رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي مشهد در مركز فرهنگي و رفاهي واحد مشهد برگزار شد.

در اين جلسه دكتر سروري مجد با بيان اينكه اين اولين نشست هيات رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي در استان هاي كشور است، گفت: برگزاري اين نشست دستور رئيس دانشگاه آزاد اسلامي بوده و به بركت بارگاه رضوي اولين جلسه هيات رئيسه دانشگاه در استانهاي كشور، از خراسان رضوي، جنوبي و شمالي آغاز شد.

تاسيس پرديس بين الملل دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي مشروط به اخذ مجوز شوراي گسترش، تاسيس و راه اندازي مركز تحقيقات زمين شناسي و اكتشاف معدن خراسان جنوبي در نهبندان با محوريت بيرجند، تاسيس چهار رشته جديد در خراسان جنوبي پس از اخذ مجوز شوراي گسترش، اصلاح آيين نامه تخفيف شهريه براي فرزندان همكاران دانشگاه آزاد اسلامي و افزايش سقف وام صندوق پس انداز كاركنان براي واحدهاي جامع و سودده از جمله مصوبات اين نشست چهار ساعته بود.

همچنين در اين جلسه مقرر شد آيين نامه تشويق ازدواج دانشجويي اصلاح شود.

انتهاي پيام/ 
تاریخ:
1399/12/02
تعداد بازدید:
45
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal