۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور
قائم مقام رئیس دانشگاه در امور آموزش عالی و ساماندهی پژوهش های تحصیلات تکمیلی
دكتر رنجبر در هيات امناي استان قزوين تأكيد كرد ارتقاي كيفيت برگزاري كلاس‌هاي مجازي به لحاظ سخت‌افزاري و نرم‌افزاري در سال تحصيلي جديد
پانزدهمين جلسه هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان قزوين به رياست قائم مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي و با محوريت بررسي و تصويب بودجه سال 1400-1399 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي به نقل از واحد قزوين، پانزدهمين جلسه هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان قزوين به رياست دكتر بيژن رنجبر قائم مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، آيت‌الله عبدالكريم عابديني نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه قزوين و دكتر هدايت‌الله جمالي‌پور استاندار قزوين با محوريت بررسي و تصويب بودجه سال 1400-1399 در واحد قزوين برگزار شد.

دكتر رنجبر در اين جلسه، با بيان اينكه دانشگاه آزاد اسلامي واحد قزوين در بين دانشگاه‌هاي كشور در جايگاه خوبي قرار دارد، گفت: اين واحد دانشگاهي از سابقه بسيار خوبي برخوردار است كه به دليل توسعه و گسترش چشمگير آن، بايد قدردان زحمات مديران سابق اين واحد بود.

قائم مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به سياست‌هاي اين دانشگاه، گفت: فعاليت‌هاي بسيار خوبي در جهت توسعه كمي در دوره مديريت قبلي صورت گرفت و در حال حاضر فعاليت‌ها به سمت كيفي‌سازي و همچنين تحقق سياست‌هاي ابلاغي مقام معظم رهبري مبني بر حفظ كيان دانشگاه، ارتقاي علم و فناوري و گسترش و ايجاد فضاي انقلابي در دانشگاه و همچنين حركت در مسير بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي است.

وي با اشاره به شيوع بيماري كرونا و لزوم توجه به آموزش مجازي، اظهار داشت: در ماه‌هاي اخير و با توجه به شيوع ويروس كرونا، دانشگاه آزاد اسلامي به بحث آموزش‌هاي مجازي و مدرن توجه ويژه اي داشته و خوشبختانه در اين امر موفق عمل كرده است. سعي داريم ايرادهاي جزئي كه در نيمسال قبل وجود داشت را برطرف كرده و از نظر سخت افزاري و نرم افزاري در نيمسال آينده، كيفيت برگزاري كلاس‌هاي مجازي را ارتقا دهيم.

دكتر رنجبر يكپارچه‌سازي و مديريت هوشمند داده‌ها را از ديگر دستاوردهاي دانشگاه آزاد اسلامي در دو سال اخير دانست و گفت: دكتر طهرانچي تأكيد ويژه‌اي بر يكپارچه‌سازي و مديريت هوشمند داده‌ها در حوزه‌هاي پژوهشي، آموزشي، فرهنگي و مالي دارد و خوشبختانه در اين راستا گام‌هاي بسيار مؤثري در دانشگاه برداشته شده است.
وي در پايان با تأكيد بر اهميت جايگاه دانشگاه آزاد اسلامي در نظام آموزش عالي كشور، گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در آينده نزديك به يك بازوي مشورتي بسيار معتبر و قوي براي اركان نظام جمهوري اسلامي ايران در عرصه‌هاي آموزشي، فرهنگي و اقتصادي كشور تبديل خواهد شد.

 

دانشگاه‌ها نقش بسزايي در تحقق آرمان‌هاي نظام اسلامي دارند

در ادامه اين مراسم، آيت‌الله عبدالكريم عابديني نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه قزوين با بيان اينكه همراهي و هم نوايي و هم افزايي براي رسيدن به آرمان‌هاي نظام، از وظايف دانشگاه‌هاست، گفت: همه اركان جامعه كه مانند تكه‌هاي يك پازل هستند، بايد در فضاهاي آموزشي، صنعتي و فرهنگي تصويري مناسب و زيبا از نظام ترسيم كنند، چرا كه اگر اين تكه‌ها به خوبي در كنار هم قرار نگيرند، تصوير زيبايي از نظام اسلامي شكل نخواهد گرفت. بر اين اساس، دانشگاه‌ها نقش بسزايي در تحقق آرمان‌هاي نظام اسلامي دارند.

آيت‌الله عابديني با تبيين رابطه عقل و دين، اظهار داشت: عقل وقتي به دين مي‌رسد به وجد مي‌آيد و بايد ارتباط دين و عقل در فضاهايي هم چون دانشگاه‌ها ميسر شود و جهت دهي و پيوند عقل و دين، از رسالت‌هاي اصلي دانشگاه است.

آموزش بايد در دانشگاه هدفمند باشد

در ادامه اين جلسه، دكتر هدايت‌الله جمالي‌پور استاندار قزوين با تأكيد بر لزوم استفاده از ظرفيت‌هاي كشور در جهت آباداني و پيشرفت، به نقش و رابطه صنعت با دانشگاه اشاره كرد و گفت: متأسفانه ارتباط صنعت و دانشگاه در وضعيت خوبي قرار ندارد و تا به حال استفاده بهينه‌اي از ظرفيت‌هاي صنعت و دانشگاه در جهت توسعه و پيشرفت نشده است.

دكتر جمالي پور به نيازهاي استان قزوين اشاره كرد و گفت: در حوزه‌هاي گردشگري و صنعت، ظرفيت‌هاي بسيار خوبي در استان قزوين وجود دارد و اگر جهت‌گيري آموزشي دانشگاه‌ها بهتر شده و ارتباط صنعت با دانشگاه با جديت بيشتري پيگيري شود، مي‌توان شاهد پيشرفت و ارتقاي استان بود.

دانشگاه آزاد اسلامي قزوين از جايگاه بالاي علمي در كشور برخوردار است

در ادامه اين جلسه حجت‌الاسلام ابوترابي امام جمعه موقت تهران و عضو هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان قزوين، گفت: دانشگاه آزاد اسلامي واحد قزوين در جايگاه بالاي علمي كشور قرار دارد. آنچه اين دانشگاه را در كشور ممتاز كرده، استفاده درست و بجا از هزينه‌ها و درآمدهاست.

وي در ادامه با اشاره به آيات قرآن كريم درخصوص رابطه دين و علم، اظهار داشت: آيه شريفه «اگر سلوك عالمانه نباشد، انسان بايد در دنيا و آخرت پاسخگو باشد» كوتاه‌ترين، زيباترين و پرمحتواترين مطلب درخصوص تبيين جايگاه علم و دين است.

ارتقاي جايگاه واحد قزوين نيازمند همفكري و همدلي است

دكتر محمدرضا خان‌محمدي سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي استان قزوين به برنامه‌هاي اتخاذ شده براي درآمدهاي غيرشهريه اي اشاره كرد و گفت: حمايت از شركت‌هاي دانش بنيان، كاهش هزينه‌هاي جاري، ارائه خدمات فوق برنامه و... از برنامه‌هايي است كه اتكاي صرف به شهريه را كاهش داده و دانشگاه را در جهت پيشرفت بيشتر سوق خواهد داد.

دكتر خان‌محمدي با تأكيد بر لزوم همفكري و همدلي همكاران دانشگاه آزاد اسلامي استان قزوين براي ارتقاي جايگاه اين واحد، ابراز اميدواري كرد با حمايت‌هاي استاندار، نماينده ولي فقيه در استان و مسئولان استان، در جهت پيشرفت و ارتقاي بيشتر اين دانشگاه گام‌هاي موثرتري برداريم.

در ادامه اين جلسه، اعضاي هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان قزوين نظرات و پيشنهادات خود را درخصوص دستورات جلسه بيان كردند و در پايان به اتفاق آرا بودجه سال جاري و سال مالي 1400-1399 تصويب شد.

انتهاي پيام/

  • اشتراك گذاري
  •  
تاریخ:
1399/05/28
تعداد بازدید:
12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal