۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ مرداد
معاونت پژوهشی دانشگاه آراد
كسب 19 مقام توسط كاروان رباتيك ايران در مسابقات جهاني ژاپن
رئيس كميته ملي ربوكاپ كشورمان گفت: امسال با همت خوب مدارس و دانشگاه هاي كشورمان بيش از 17 تيم در بخش دانشجويي و 10 تيم در بخش دانش آموزي كشورمان در مسابقات جهاني ربوكاپ 2017 ژاپن شركت داشتند كه توانستند 19 مقام را كسب كنند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري صداوسيما، دكتر مرتضي موسي خاني در حاشيه مراسم استقبال از تيم هاي رباتيك ايران در فرودگاه امام خميني ( ره ) با بيان اينكه حدود 40 كشور با 400 تيم در اين مسابقات شركت دارند، ادامه داد: بيش از 12 كشور از حوزه اروپا و همچنين از كشورهاي حوزه آمريكا، استراليا ، روسيه و حوزه جنوب شرقي آسيا در اين مسابقات شركت دارند.

وي با اشاره به اينكه تيم هاي ايراني در اكثر ليگ هايي كه حضور داشتند توانستند مقام هاي خيلي خوبي را كسب كنند، گفت: 5 مقام در بخش بزرگسالان توسط دانشگاه آزاد اسلامي شامل 3 مقام از دانشگاه آزاد اسلامي قزوين و 2 مقام توسط دانشگاه هاي آزاد يزد و ايلخچي بدست آمد.

موسي خاني افزود: در ليگ ربات هاي انسان نما سايز بزگسالان مقام سوم توسط دانشگاه ايلخچي و در انسان نماي سايز كودك رقابت فني تيم دانشگاه آزاد اسلامي قزوين مقام نخست را بدست آورد.

رئيس كميته ملي ربوكاپ كشورمان گفت: دانشگاه آزاد اسلامي قزوين در رشته ربات هاي امداگر مقام سوم و دانشگاه يزد مقام نخست را بدست آورد و در رشته شبيه ساز، تيم امداد و نجات دانشگاه آزاد اسلامي قزوين مقام نخست را بدست آورد.
موسي خاني با بيان اينكه 5 مقام نيز توسط تيم دانشگاه هاي دولتي در مسابقات جهاني ربوكاپ ژاپن كسب شد، افزود: تيم دانشگاه اميركبير 3 مقام شامل مقام دومي در ليگ ربات هاي مجازي و 2 مقام اولي در ربات هاي انسان نما در بخش رقابت هاي فني و مقام سوم هم در ليگ اصلي ربات هاي انسان نما كسب كرد.

وي ادامه داد: در مجموع سه مقام را دانشگاه امير كبير و 2 مقام را دانشگاه تبريز بدست آوردند.

رئيس كميته ملي ربوكاپ كشورمان با اشاره به اينكه 9 مقام توسط دانش آموزان خوب كشورمان در اين مسابقات بدست آمد، گفت: 3 مقام توسط مدرسه قلم و دانش تحت عنوان تيم كاووش و 6 مقام ديگر توسط مدارس خوب ديگر از جمله تيم هاي مدارس انرژي اتمي، علامه حلّي، سلام و مدرسه علامه طباطبايي بدست آمد.

موسي خاني افزود: هم در بخش بزرگسالان و هم دانش آموزان توانستيم جايگاه خيلي خوب و در مجموع رتبه دوم را در اين مسابقات كسب كنيم .

وي اضافه كرد: در مسابقات ربوكاپ نوعاً چون محدوديت ليگ و تيم وجود دارد رتبه را كشوري حساب نمي كنند و از حيث مقامات كسب شده محاسبه مي كنند كه از اين نظر در سال گذشته چهارم و امسال دوم شديم .

رئيس كميته ملي ربوكاپ با اشاره به اينكه تيم هاي رباتيك ايران در حاشيه اين مسابقات چند سفر و بازديد علمي را در ژاپن انجام دادند، گفت: از مراكز انيستيتو تكنولوژي شركت تويوتا بازديد داشتيم. بر روي خودروي خودكار كارهاي خيلي خوبي توسط اين شركت و دانشگاه توكيو انجام شد و قرار است كار مطالعات و تحقيقات و ساخت خودروي خودكار را با همكاري محققان دانشگاه توكيو آغاز كنيم . 

موسي خاني افزود: بازديد از مركز تحقيقات ربات هاي زير آب وابسته به دانشگاه توكيو كه تا عمق حدود 10 هزار متر اكنون در حال ساخت است بازديد داشتيم و اميدواريم بتوانيم اين تجربيات را به كار ببريم و ربات هاي زير آب را داشته باشيم.

معاون پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي اضافه كرد: بازديد هاي خوبي از پارك هاي علمي و فناوري توكيو و مراكز تحقيقاتي ديگر داشتيم و اميدواريم بتوانيم نتيجه اين بازديد ها و تحقيقات را در كشور به كار ببنديم . 

موسي خاني افزود: همايش هوش مصنوعي و رباتيك در روز آخر مسابقات جهاني ربوكاپ برگزار شد و در آن انديشمندان كشورمان شركت داشتند و مقاله ارائه كردند.

وي اضافه كرد: آخرين تحولات هوش مصنوعي و رباتيك در اين همايش ارائه شد و مورد استقبال استادان و پژوهشگران كشورمان قرار گرفت.

كاروان رباتيك كشورمان با كسب 19 مقام از بيست و يكمين دوره مسابقات جهاني روبوكاپ 2017 ژاپن، جمعه شب به ميهن بازگشت و در فرودگاه امام خميني (ره) مورد استقبال دكتر ولايتي رئيس هيئت موسس و هيئت امناي دانشگاه آزاد اسلامي و استاندار قزوين قرار گرفت. 

تاریخ:
1396/05/30
تعداد بازدید:
5
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
بازدیدکنندگان سایت
اوقات شرعی
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal