۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ مرداد
معاونت پژوهشی دانشگاه آراد
ايران جزو دو كشور آسيايي است كه قابليت برتر شدن در دنيا را دارد
ششمين جشنواره مخترعان دانشگاه آزاد اسلامي و هشتيمن جشنواره رويش بنيادهاي نخبگان پهنه دماوند
ايران جزو دو كشور آسيايي است كه قابليت برتر شدن در دنيا را دارد مراسم افتتاحيه ششمين جشنواره مخترعان دانشگاه آزاد اسلامي و هشتيمن جشنواره رويش بنيادهاي نخبگان پهنه دماوند (تهران، البرز، سمنان، گلستان و مازندران) صبح امروز در سالن شهيد مطهري دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، در اين مراسم دكتر مرتضي موسي‌خاني، سرپرست معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي از معاونان بنياد ملي نخبگان و مسئولان برگزاري اين جشنواره در دانشگاه آزاد اسلامي تشكر كرد و گفت: «واحدهاي استان تهران واحدهاي پيشرو هستند و تاكنون تلاش‌هاي بسيار خوبي انجام داده‌اند. من از همكاري دولت تشكر مي‌كنم. زماني هيچ وقت گذر معاونان بنياد به واحد قزوين نمي‌افتاد اما در اين دوره واقعا دكتر ستاري و همكاران ايشان در معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري راه عزت و افتخار كشور و مسير شهدا را به خوبي دنبال مي‌كنند و حمايت‌هاي خوبي از نخبگان و مخترعان دارند.»

موسي‌خاني ادامه داد: «يك موسسه آمريكايي در سال 86 تحقيقي انجام داد و گفتند در آسيا دو كشور ايران و اندونزي قابليت برتر شدن در دنيا را دارند. دليلي كه براي ايران عنوان شده بود وجود نسل علاقه‌مند به آموزش عالي و باهوش بود.»

او افزود:‌ «اميدوارم با برنامه‌ريزي همه مسئولان همانطور كه مقام معظم رهبري با ايجاد بنياد نخبگان اين راه را عملياتي كردند ما هم گام‌هاي عملي خوبي برداريم. در مسير اعتقادات بايد پايمردي كرد و بايد در مسير اعتلاي آرمان‌هاي كشور سر از پا نشناسيم.»

سرپرست معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي در پايان گفت: «اختراع كار هر كسي نيست. فقط 2/5 درصد آدم‌ها مخترع هستند و خلاقيت دارند و اين بهره‌مندي كه ايران دارد بايد بر روي آن تاكيد شود و مطمئنا اگر مسير را به خوبي دنبال كنيم مي‌توانيم موفق باشيم.»

تاریخ:
1396/03/15
تعداد بازدید:
6
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
بازدیدکنندگان سایت
اوقات شرعی
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal