۱۳۹۸ دوشنبه ۳۱ تير
معاونت پژوهشی دانشگاه آراد
بزودي دو مركز تحقيقاتي علوم و فناوري همگرا راه‌اندازي خواهد شد
معاون پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي گفت قرار است به زودي دو مركز تحقيقاتي علوم و فناوري‌هاي همگرا در دانشگاه آزاد واحد قزوين و باشگاه پژوهشگران جوان راه‌اندازي شود

معاون پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي گفت قرار است به زودي دو مركز تحقيقاتي علوم و فناوري‌هاي همگرا در دانشگاه آزاد واحد قزوين و باشگاه پژوهشگران جوان راه‌اندازي شود.

به گزارش گروه رسانه‌هاي ديگر خبرگزاري آنا، بيژن رنجبر در مراسم افتتاحيه سيزدهمين دوره مسابقات بين‌المللي ربوكاپ آزاد ايران 2018 در نمايشگاه بين‌المللي تهران اظهار كرد: «رويكردهاي دانشگاه آزاد در برنامه‌هاي راهبردي تغيير كرده‌اند كه اين موضوع در معاونت پژوهشي تدوين شده است».

وي با تأكيد بر تمركز بر نوآوري و تجاري‌سازي گفت: «در صدد هستيم كه برنامه‌هاي اين دانشگاه را بر اساس نوآوري، تجاري‌سازي و خلق ثروت پيش ببريم».

معاون پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي با تأكيد بر حمايت و پشتيباني‌هايي از فعاليت‌هاي علمي با هدف ايجاد پتانسيل بومي‌سازي افزود: «در همين راستا در صدد هستيم بستري براي فعاليت نخبگان در زمينه‌هاي علمي فراهم سازيم».

رنجبر ادامه داد: «حوزه‌هاي رباتيك و هوش مصنوعي، كاربردهاي فراواني در صنايع مختلف خودروسازي، خودروهاي هوشمند و پرنده‌هاي بدون سرنشين و ... دارند؛ از اين رو بايد به اين موضوع نيز توجه ويژه‌اي داشت».

معاون پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به راه‌اندازي دو مركز تحقيقاتي علوم و فناوري‌هاي همگرا گفت: «قرار است يكي از اين مراكز در دانشگاه آزاد واحد قزوين و ديگري در باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد تأسيس شود».

وي با بيان اين كه دانشجويان دانشگاه آزاد واحد قزوين در موضوع رباتيك پيشگام هستند، از اين رو در مركز تحقيقاتي علوم و فناوري همگراي اين دانشگاه، به موضوع رباتيك توجه ويژه‌اي مي‌شود، خاطرنشان كرد: «در باشگاه پژوهشگران جوان نيز رويكرد سياستگذاري در مركز تحقيقاتي علوم و فناوري همگرا مد نظر قرار گرفته است».

منبع: مهر

تاریخ:
1397/01/17
تعداد بازدید:
49
منبع:
ana
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
بازدیدکنندگان سایت
اوقات شرعی
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal