برگزاری چهارمین جشنواره ملی مخترعان، مبتکران و نوآوران در اردیبهشت سال آینده

خبرگزاری فارس: برگزاری چهارمین جشنواره ملی مخترعان، مبتکران و نوآوران در اردیبهشت سال آینده

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامي، داود ثمری مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه آزاد گفت: علاقمندان برای ثبت‌نام در جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران

می‌توانند از طریق وب سایت آن به نشانی www.4inventionfest.ir اقدام کنند.

وی افزود: معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامي چهارمین جشنواره مخترعان، مبتکران و نو آوران و نمایشگاه تجاری سازی را از 2 تا 5 اردیبهشت سال 93 با همکاری واحد علوم و تحقیقات فارس در شهر شیراز برگزار می‌کند.

وی گفت: این جشنواره با هدف حمایت از مخترعان و زمینه سازی به منظور تجاری سازی اختراعات با حضور بیش از 300 مخترع، اردیبهشت ماه سال 93 در شهر شیراز برگزار می‌شود.

دكتر ثمری با بیان اینکه جشنواره مذکور با حضور گسترده مخترعان داخل و خارج کشور و با تاکید بر تجاری سازی اختراعات برتر و حمایت از آنان برگزار می‌شود، افزود: این جشنواره در دو بخش مسابقه‌ای و نمایشگاهی برگزار می‌شود و اختراعاتی که موفق به کسب امتیاز لازم برای ورود به مرحله دوم باشد در بخش جشنواره شرکت می‌یابند.

مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه آزاد درباره نحوه داوری آثار گفت: تمام اختراعات و نوآوری‌های رسیده به دبیرخانه جشنواره در دو مرحله داوری می‌شود به این صورت که مرحله اول توسط دبیرخانه و کمیته داوری و مرحله دوم توسط شورای راهبردی ثبت و حمایت از نوآوری‌های علمی، فنی و هنری سازمان مرکزی دانشگاه ارزیابی می‌شود.

به گفته وی، پس از ارزیابی، طرح‌ها در صورت واجد شرایط بودن و احتساب حد لازم، مجوز حضور در بخش مسابقه‌ای و نمایشگاهی جشنواره را کسب می‌کنند.

وی افزود: ثبت‌نام در جشنواره از طریق وب سایت آن به نشانی www.4inventionfest.ir انجام می‌شود.

 دكتر ثمری به بخش ویژه دستاوردهای علمی پژوهشی اشاره کرد و اظهار داشت: نهادها، ارگان‌‌ها، صنایع، مراکز آموزش عالی و واحدهای دانشگاه آزاد می‌توانند به صورت اختصاصی تقاضای غرفه در بخش نمایشگاه جنبی جشنواره را داشته باشند.