دكتر واشقاني فراهاني: اعتماد به نفس پژوهشگران بزرگترین دستاورد علمی کشور بعد از انقلاب است

خبرگزاری فارس: اعتماد به نفس پژوهشگران بزرگترین دستاورد علمی کشور بعد از انقلاب است

دكتر واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد با اشاره به دستاوردهای متعدد انقلاب اسلامی در حوزه علم و فناوری، گفت: بزرگترین دستاوردهای علمی کشور این است که پژوهشگران،

دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها اعتماد به نفس پیدا کردند.

وی افزود: به گفته امام خمینی(ره) ما باید قبول کنیم که می‌توانیم و در اثر همین اعتقاد شاهد پیشرفت‌های بزرگی در کشور بوده‌ایم.

دكتر واشقانی‌فراهانی اظهار داشت: پیشرفت‌های کشور از نظر تولید مقاله ایجاد فناوری و پیشرفت در عرصه‌های سلول‌های بنیادی، هوافضا، بومی کردن علوم هسته‌ای و ... بسیار متعدد بوده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد ادامه داد:‌ بالاترین قوت ما در حال حاضر به لحاظ تولید مقالات در زمینه مهندسی است اما از نظر کیفیت کارهای کیفی ما در زمینه هوافضا بهتر بوده است.

دكتر واشقانی‌فراهانی گفت: چالش جدی ما در زمینه علم و فناوری نیز مسئله محیط زیست، انرژی، فناوری‌های نوین علمی مانند نانو و علوم شناختی است.

وی افزود: البته مسئله آب نیز با توجه به شرایط خشک اقلیمی کشور چالش‌برانگیز است.

دكتر واشقانی‌فراهانی گفت: دانشگاه آزاد نیز در مورد تمام این چالش‌ها برنامه‌های گسترده‌ای دارد و سعی می‌کنیم از طریق قطب‌های علمی و پژوهشی، مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان استعدادیابی کرده و به عنوان یک بال آموزش عالی در تراز بین‌المللی و داخلی فعالیت کنیم.