تدوین راهکارهای اجرایی طرح ها و فعالیتهای اقتصادی درآمدزا در دانشگاه آزاد اسلامی

 

دكتر ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در جمع هیات رئیسه واحد علی آباد کتول اظهار امیدواری کرد تا دانشگاه آزاد اسلامی که با حمایت رهبر کبیر

انقلاب(ره) و به همت آیت الله هاشمی رفسنجانی و دیگر مسئولان وقت شکل گرفته و به یک مجموعه عظیم آموزشی در کشور تبدیل شده در دوره جدید مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی که با هدف توسعه کیفی نام گذاری شده، بتواند رسالت خود را در سطح ملی به سرانجام برساند.

وی گفت: در این واحد همه نوع امکانات از نظر فضای فیزیکی و تجهیزات آموزشی، پژوهشی و رفاهی و از نظر تحقیقاتی بسیار عالی بوده و دانشگاه آزاد اسلامی علی آباد کتول یکی از واحدهای خوب دانشگاهی در این منطقه به حساب می آید، دانشگاه های استان گلستان و واحدهای مستقر در آن باید دارای هدف پژوهشی مشخص در سطح استان با توجه به سندهای پژوهشی، سند چشم انداز 1404 و سند جامع علمی کشور برای خود ترسیم نموده و آنرا در سطح دانشکده و گروه های آموزشی نهادینه کرده و مسیر فعالیت های پژوهشی در زمینه پژوهش های بنیادی و یا کاربردی قرار گیرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در روند جدید سعی داریم تدوین آئین نامه ها و بخشنامه ها با نظرخواهی و مشارکت معاونین پژوهشی واحدها صورت پذیرد و پس از بررسی در کمیته های کارشناسی و نتیجه گیری و تدوین آئین نامه ها و بخشنامه ها،‌ جهت اجرا به  واحدها ابلاغ خواهد شد ضمن اینکه در اجرای بخشنامه ها و آئین نامه ها مسئله زمانبندی برای اجرا و انعکاس اقدامات واحدها لحاظ می شود.

دكتر واشقانی فراهانی درخصوص اقدامات صورت گرفته در واحد علی آباد کتول اظهار خرسندی و امکانات این واحد را کم نظیر توصیف کرد و از ریاست واحد  خواست گزارش جامعی از عملکرد واحد و طرح ها و پروژه های درآمدزایی، جذب بودجه پژوهشی باقیمانده و اعلام اقلام موردنیاز کارگاهها و آزمایشگاهها ، پیشنهادات در بخش پژوهش و فهرست کارگاهها و آزمایشگاههای واحد با زیربنا و تجهیزات موجود و نوع خدمات دهی به حوزه معاونت پژوهشی سازمان مرکزی دانشگاه آزاداسلامی ارسال کند.

وی با اشاره به اجرای طرح ها و فعالیتهای اقتصادی جهت درآمدزایی در واحدهای دانشگاهی به طوری که شان و جایگاه دانشگاه حفظ شود، افزود: در این خصوص راهکارهای اجرایی تدوین شده جهت اجرا به واحدهای دانشگاهی ابلاغ خواهد شد.

لادن مقدم رئیس واحد علی آباد کتول در ابتدای جلسه گفت:تجاری سازی پژوهشی و تولید ثروت از علم و دانش از رویکردهای اصلی پژوهش در منطقه است.

بر اساس این گزارش، دكتر ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به همراه داوود ثمری مدیر کل ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی امروز چهارشنبه با حضور بر مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد با آرمانهای انقلاب اسلامی و امام و شهدا در آستانه دهه مبارک فجر تجدید میثاق کردند و در ادامه از توانمندی ها و  امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی واحد بازدید کردند.

به گزارش آنا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز همچنین با حضور در واحد گرگان ضمن بازدید از آزمایشگاه ها و کارگاه های این دانشگاه، بزرگترین مرکز آنالیز مواد طبیعی و شیمایی شمال کشور را نیز افتتاح کرد.