پانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی ۲۶ آذر برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: پانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی ۲۶ آذر برگزار می‌شود

 احمد اکبری رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران از برگزاری پانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی در روز 26 آذرماه خبر و داد و گفت: این جشنواره حول 4 محور پژوهش‌های بنیادی،

پژوهش‌های کاربردی، پژوهش‌های توسعه‌ای و بخش ابتکار و نوآوری در چهارده گروه تخصصی صنایع شیمایی، هنر و معماری،‌ کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پایه، عمران، مواد و متالوژی، علوم پایه پزشکی، مکانیکی، برق و کامپیوتر، مهندسی صنایع ومدیریت فناوری، زیست‌فناوری، محیط زیست، فناوری نانو، هوافضا، مهندسی نرم‌افزار و فناوری اطلاعات و مکاترونیک برگزار می‌شود.

احمدی با بیان اینکه شرکت‌کنندگان این جشنواره افراد پائین 30 سال هستند اظهار داشت: برگزیدگان جشنواره جوان خوارزمی برای دریافت تسهیلات به بنیاد ملی نخبگان معرفی می‌شوند.

وی افزود: امکان ادامه تحصیل در دوره‌های بالاتر معرفی طرح‌های برگزیده به صنایع مرتبط، شرکت در سمینارهای بین‌المللی و کمک به تجاری‌سازی طرح‌ها از تسهیلاتی است که به این طرح‌ها ارائه می‌شود.

احمدی ادامه داد: 939 طرح به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که از بین این طرح‌ها 34 طرح برگزیده انتخاب شده و در گزینش نهایی 21 طرح به عنوان برگزیده پایانی اعلام می‌شوند.

اکبری گفت: با توجه به اعلام رئیس‌جمهور مبنی بر افزایش بودجه صندوق نوآوری و شکوفایی احتمال می‌رود از برگزیدگان جشنواره خوارزمی حمایت‌های بیشتری شود.

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com